Refusion – Příběh Skoromanů

Miroslav Žák – 21/06/2017

Prolog

V minulosti jsme zažili vleklou „Velkou válku“. Takovou, která sama vymazala vlastní příčiny. Byla tak dlouhá a ničivá, že už ani nejsme schopni říct, jak a kdy vlastně začala. Zabíjeli jsme se navzájem a ničili jsme všechno, co nám stálo v cestě. Ovládal nás chaos. Teď, v době po „Velké válce“ víme, že cesta k míru a rozvoji vede přes přísně udržovanou společenskou hierarchii. Už dlouho tak žijeme v období blahobytu, prosperity a rozvoje. Udělali jsme velký a rychlý pokrok a stále nás přibývá, a tak potřebujeme víc a víc místa. Ovládáme spoustu planet a hvězdných soustav. Stále se nám daří najít další prostor. Kromě nás totiž ve vesmíru nikdo jiný není. Jenom jedna věc nás stále trápí. Chtěli bychom se dozvědět více o období před „Velkou válkou“. Jací jsme byli? Jak tenkrát vypadal náš život? A kdo byli naši předkové?

Proroctví

Proroctví, které nás provází, říká, že najdeme nějaký důležitý předmět z minulosti a díky němu objevíme dávné tajemství. Vůbec netušíme, co by to mohlo být. Jaký předmět máme hledat a čeho se má tajemství přesně týkat? Doufáme jen, že se dozvíme něco z období před „Velkou válkou“.

Současnost

Trpělivě pokračujeme v osidlování dalších částí vesmíru. Ale jednoho dne se stalo něco neuvěřitelného. Na planetách, které jsme kolonizovali teprve nedávno, se objevily nějaké cizí gigantické stroje bez živých bytostí, které bez varování začaly ničit naše kosmické lodě a přístavy, budovy a města a vše doslova rovnat se zemí. Událo se to všechno tak rychle a na padesáti místech téměř současně. Byli jsme vyděšení a rozzuření. Museli jsme se bránit, a tak jsme je všechny zničili. Pak přijeli ti, kteří stroje vyslali – odporné živé bytosti a začali na nás okamžitě útočit. Naše odpověď byla jasná! A tak začal boj… Boj o náš Vesmír!

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.