Refusion – Příběh lidí

Miroslav Žák – 21/06/2017

Prolog

Před miliony let, někdy kolem roku 2006, jeden z tehdy velkých a významných národů zahájil ambiciózní plán na ovládnutí vesmírného prostoru. Prvního cíle se podařilo dosáhnout po patnácti letech, kdy vznikla první stálá základna na Měsíci, zářícím sousedovi obíhajícím kolem naší původní planety Země. O dvacet let později přistáli naši předci na Marsu a pyšně oslavovali počátky nové lidské epochy. Ale další náročné úkoly byly stále před námi, a tak po Marsu přišla na řadu Europa, jeden z Jupiterových měsíců, a po ní další vesmírná tělesa. Po staletí jsme krok za krokem prostupovali vesmírem a dosáhli až ke hvězdám.

Utekli jsme z naší Země, která byla vyčerpána do posledního zdroje. Opustili jsme Slunce, které nám taky nestačilo a pokračujeme v úprku. Musíme. My i naše stroje spotřebováváme tak strašně moc, že musíme získávat víc a víc zdrojů. Jedině tak budeme úspěšní.

K dnešnímu dni jsme obsadili všech sedm kvadrantů a i když stále existuje možnost, že jsme neobjevili všechno, zatím jsme stále jediné známé myslící bytosti ve vesmíru. Na své cestě jsme nepotkali žádný jiný inteligentní druh.

Proroctví

Dávné proroctví říká, že brzy objevíme něco, co je pro nás velmi důležité. Prý „to“ nevzejde z nás, ale přesto nás obohatí. Ale od koho to vzejde? Kdo by tu mohl být? Kdo? Když my víme, že jsme v celém nekonečném vesmíru sami. Nebo snad ne?

Současnost

Jsme na dosah posledního, osmého, kvadrantu a připraveni ho obsadit. Miliony lidí byly naloženy do transportních lodí a přepraveny červí dírou do dalšího kvadrantu, který jsme pojmenovali 8-MY. Vyslali jsme padesát automatických obřích robotů na pečlivě vybrané planety, aby upravily jejich povrch pro následné přistání lodí s lidmi, přesně tak, jak postupujeme vždycky. Pracujeme s obvyklou přesností. Roboti nejprve zničily všechny asteroidy v dosahu a pak začaly rovnat povrch na planetě. Náhle však něco přerušilo jejich rutinní práci… Něco, co nikdo nečekal! Když pak dorazily lodě naložené lidmi, našly všechny naše „rovnací“ roboty zničené. A našli jsme také ty, kdo to udělali! Mýlili jsme se, nejsme sami. Ale byl to náš jediný omyl? Je tohle skutečně poslední kvadrant? A tak začal boj… Boj o náš Vesmír!

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.