Phoenix Arts computers – Info ze stránek

Miroslav Žák – 24/06/2017

Firma Phoenix Arts computers vznikla počátkem roku 1994 jako společnost zabývající se obchodem s hardwarem, softwarem a jejich vývojem na zakázku. Této činosti se naše firma věnuje dodnes, nicméně do povědomí širší veřejnosti se dostala zejména jako tvůrce původních počítačových her. Stali jsme se tak vůbec první firmou zabývající se profesionálně touto čiností v našich zeměpisných šířkách. Práce na první hře započala již v létě roku 1994. Vznikla tak PARANOIA!, v té době třetí realtimová strategie na světě (po Duně 2 a Warcraftu). Hra vyšla v září roku 1995 a postupně se jí prodalo přes (na české poměry úctyhodných) 3500 kopií. Kolik dalších vzniklo pirátsky, můžeme jen odhadovat…
Další v pořadí byla hra PARANOIA II, která tematicky vyšla z PARANOI a byla vůbec první českou hrou vydanou výhradně na CD-ROM. Představovala zcela novou generaci her z hlediska programového i herního. Vyšla v listopadu 1996.

Prozatím poslední dokončenou hrou je strategie HUSITA, námětem čerpající ze středověkých válečných tažení. V obchodech se objevila v lednu 1998.

Nutno podotknout, že všechny hry vznikly skutečně v naší firmě, nejde tedy o nakupování cizích titulů či celých týmů, jak je u nás obvyklé. Ačkoliv tomu název firmy nenapovídá, jde o ryze českou společnost se zaměřením zejména na tuzemský trh. Snažíme se tedy maximálně vyjít vstříc všem našim (zejména registrovaným) zákazníkům, ať už jde o technickou podporu, aktuální informace, nebo nové verze her zdarma.

Oficiální informace ze stránek Phoenix Arts computers

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.