Na univerzitě ve Zlíně vznikají první hry podívejte se na hru JPKZPSimulator

Miroslav Žák – 19/09/2022

Hra „Jedeš pozdě na klauzuru a zapomněl jsi na prezentaci simulátor“ nebo zkráceně JPKZPSimulator byla vytvořena studenty prvního ročníku ateliéru Game Design na Fakultě multimediálních komunikací, UTB Zlín.

Zadání bylo přijít s jednoduchou hříčkou pro oslavu 20tých narozenin fakulty, která by se dala vyrobit v úzkém teamu 4lidí, za pedagogického dozoru. Studenti si museli projít kolečkem vymyšlení nápadu, jeho obhajoby a následného rozdělení rolí až po marketingovou propagaci samotné hry v podobě krátkého traileru.

 

V simulátoru ze žánru text ‚n‚ drive her se projedete cyklostezkou ve Zlíně, vyhýbáte se známým profesorům a zároveň se snažíte napsat svou prezentaci, než dojedete do školy. Za zmínku ještě stojí fakt, že veškeré zvuky i autorskou hudbu do hry dodali studenti spřáteleného ateliéru Audiovize.

Hra je volně ke stažení na platformě itch.io pro operační systém Windows a MacOS. Zároveň ji bude možnost vyzkoušet v Galerii G18 ve Zlíně nebo v Praze na nadcházejícím GDS.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články