Stav hry

Vydánocz

Datum vydání

2021 (1. května)

Vývojář

Buldozer

Distributor

Buldozer

Laundro-Man

Laundro-Man

Žánr hry

Vzdělávací

Platforma

Prohlížeč

Typ hry

Freeware

Multiplayer

Ne


 0 se líbí


Sbírky

Pro přidávaní do sbírek se prosím přihlašte.

Popis hry

Vzdělávací hra o praní špinavých peněz na bázi Pac-Mana.

Vytvořeno pro Transparency International Czech Republic.

Ve hře se musíte „proprat“ třemi levely. Ocitnete se v roli osoby, která získala peníze nezákonným způsobem a snaží se je tzv. vyprat. Od nepoctivého úředníčka se posouváte systémem, máte více nelegálně nabytých peněz, a proto také víc peněz k “proprání”. Také to ale znamená větší zájem dozorových orgánů, policie i novinářů a třeba i Transparency International, kteří se snaží tuto nelegální činnost odhalit a Vás při ní přistihnout.

Hra vychází z herních mechanismů legendární hry Pac-Man. Nemá sloužit jako podpora nebo návod na praní peněz, ale jako nástroj osvěty tématu praní peněz mezi širokou veřejností. Proto vás hrou provází ilustrační příběh, u postav je vysvětlení jejich role v systému a hráči si mohou přečíst také delší článek popisující mechanismy boje proti praní špinavých peněz, legislativní zázemí problematiky nebo shrnutí nejznámějších kauz.

Hra vznikla ve spolupráci s Davidem Pohanem.

Oficiální stránky

buldozer.itch.io

Pomozte nám s obsahem

Víte věci, co my ne? Chcete doplnit obsah ve hře? Budeme rádi když nám pomůžete.

Doplnit informace

Komentáře (0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat

Podobné hry