Prototyp

V archivu Visiongame

Prototyp

V archivu Visiongame

Rope Session

Vývojářské studio
Dominika Kimličková
Předpokládané vydání
2024
Distributor
Freeware
Země vývoje
Platforma
Typ hry
Multiplayer
Ne
Značka hry
Engine

Popis hry

Rope Session je útulná vzdělávací hra o japonském svazování. Je to směsice walking simulátoru s prvky vyprávění, point-and-click a hyper casual herního stylu. Hra si klade za cíl poskytnout hráčům hlubší kontext o japonském umění Shibari, jeho komunitě a zejména důležitosti souhlasu, který těmto aktivitám doprovází. Zdůrazňuje její etické a bezpečnostní principy, které jsou ve hrách nebo jiných formách médií (zejména mainstreamových) většinou chybějící. Kvůli této absenci a nedostatku kontextu společnost tuto komunitu vnímá velmi zkresleně a stereotypně, a její členové často čelí předsudkům.

Hra představuje Shibari jako uměleckou formu a souhlasný akt, vyhýbá se genderovým stereotypům a jakékoli sexualizaci postav, které by je prezentovaly pouze jako sexuální objekty určené pro osobní potěšení. Naopak, postavy jsou vykresleny jako dva rovnocenné bytosti, bez jakéhokoli objektivizace, s vlastními hranicemi, osobností a motivacemi.

Jako hráč přebíráte roli svazovatele a s ní odpovědnost za vlastní rozhodnutí, stejně jako za jejich důsledky. Postava modelu je vyobrazena jako rovnocenná bytost, reagující na své vlastní nepohodlí. Hra také zobrazuje lidskou rozmanitost, queer komunitu a identitu pohlaví se stejným respektem a citlivostí.

Ke stažení

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.