FAMU Herní design – Přehled her 1. ročníku (2023)

Michael Petr – 30/06/2023

Studenti a studentky prvního ročníku oboru Herní design na FAMU prezentovali své klauzurní videoherní projekty. Pojďme se na ně podívat. Studenty i letos vedl Michal Berlinger (Amanita DesignCircus Atos).

 

 

Jan FroněkSnail Mail

Co uděláte, když potřebujete poslat dopisy svým přátelům, ale nejsou už žádné poštovní schránky? Doručíte je osobně! V této ručně kreslené point-and-click adventuře se vydáte na dobrodružnou cestu za neobyčejnými bytostmi a pokusíte se odhalit skutečnou podstatu přátelství.

 

Jitka UhřičkováMokosh

Svět je potopen a Běsové marně hledají svá lesní obydlí. Na horizontu, ponořeno do husté nazelenalé mlhy, se však tyčí něco jako hora. Je to opuštěné lidské město z mrakodrapů. Ó, Ty mocná Bohyně Mokosh, pomůžeš nám vybudovat nový domov?

 

Lucie FormánkováThe Other Game

Proklikejte se hloupou interaktivní satirou podobnou Windows 98, která se dotýká teoretického konceptu ženské zrůdnosti a jinakosti! Popkulturní odkazy, nadčasový genderový humor a spousta uklidňujících oken v růžové barvě a také uklidňující mužské vizuální prvky pro vaše generické ženské potěšení.

 

Matěj HložánekOFIS

V OFISu, který se odehrává na opuštěném úřadě, jsou hráči vybízeni zabývat se smyslem moderní společnosti a zkoumat různé aspekty osobnosti člověka.

 

Mikoláš FišerTurnus nočních mur

Hra vytvořená Mikolášem Fišerem během studia na FAMU.

 

Ondřej DolejšThis Light(house) is not a Home

Hra vytvořená Ondřejem Dolejšem během studia na FAMU.

 

Vít PaulíkPan Mňau

Top-down 2D procedurálně generovaná rogue-like survival hra z prostředí českého lesa.

 

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.