Connect 2022 – Pozvánka do herního průmyslu

Miroslav Žák – 11/10/2022

Předposlední víkend v říjnu se bude nést ve znamení kreativců. V rámci akce Brno Creative Days se na brněnském výstavišti představí umělci, vědci, nadšenci a také herní vývojáři. Game Access Connect 2022 slibuje nadílku přednášek, workshopů, vzdělávacích příležitostí i networkingu, zaměřených na začínající vývojáře a nadšence.

Během soboty 22.10 a neděle 23.10 budou mít návštěvníci Brno Creative Days v pavilonu A1 na brněnském výstavišti možnost navštívit Game Access Connect 2022. Connect návštěvníkům slibuje pohled pod pokličku herního průmyslu, zpovědi a přednášky vývojářů, ukázky známých českých titulů i začínajících her nezávislých vývojářů a v neposlední řadě edukační příležitosti. Organizátoři dle vlastních slov chtějí přiblížit pro mnohé neznámý svět herního průmyslu i běžným hráčům, nadšencům a především budoucím vývojářům.

Connect 2022 - Pozvánka do herního průmyslu

Na Connect 2022 se představí zajímavá škála přednášejících. Poslechnout si zde budete moct třeba Ladu Brabcovou, producentku ve známem studiu Ubisoft, nebo Jana Zeleného, autora úspešné simulační hry Mashinky. Několik lokálních vývojářů zde pak předá své znalosti i praktickou formou, a to v rámci začátečnicky přívětivých workshopů pořádaných přímo na výstavišti.

Jak vyplývá ze zaměření akce, silné zastoupení zde budou mít studenti a učitelé, a to především v nedělní části programu. Kromě výstav škol s herními a příbuznými obory, jako je třeba Střední škola umění a designu či Masarykova Univerzita, se zde představí i studentský festival Lektvar. Celý “edukační den” pak budou provázet přednášky i ukázky práce lokálních pedagogů, jako je třeba Zdeněk Záhora (MUNI – Game Design) nebo Filip Dufka (SŠUD – Game Art, Centrum herního vzdělávání).

V pátek 21.10 proběhne od 17:30 také doprovodná akce nesoucí název Game Access Meetup, která se bude odehrávat v Co.Labs (bývalý BuranTeatr). Posezení v přátelské vývojářské atmosféře zde bude doplněno přednáškami vývojářů jako je Petr Mores (Freelance senior animator) či Adam Sporka (skladatel).

Game Access Connect v rámci projektu „Brno Creative Days“ organizuje společnost GameDev Area Czech s.r.o., která je také pořadatelem mezinárodně uznávané vývojářské akce Game Access Conference. Tá ročně láká do Brna tisíce vývojářů, mezi které patří třeba i John Romero, autor legendární střílečky Doom, nebo Kacper Niepokólczycki, jeden z hlavních grafiků extrémně populární série Zaklínač.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.