Ceny VisionGame Game Access 2024

Michael Petr – 03/06/2024

Game Access 2024 je za námi. Již potřetí jsme v rámci konference udíleli ceny VisionGame. Rozdali jsme celkem devět nominací, ve třech kategoriích a tři hry si pak odnesli i cenu samotnou.

Jako každý rok jsme měli i letos cenu za největší překvapení Game Access Conference. Tu si letos odnesli studenti Ateliéru Game Design z FMK UTB. Ti měli na výstavě hned několik zajímavých her, na dvou stáncích.

Game Access

Nominace „Best Art“

Ondrej Angelovic  za svou hororovou fyzikální puzzle plošinovku Sector Zero, která je kratším prekvelem k jeho hře Artificial. Porotu zaujala zajímavá stylizace, díky které byla hra dobře zapamatovatelná.

Game Access

Richard Haraším ze studia Ateliér Duchů za hru Purgater. Hra, malovaná opravdovou krví (zvířecí) svým neotřelým zpracování opravdu zaujala.

Game Access

Vítěz kategorie „Best Art“

Bitmap Galaxy za hru Preserve, která nejen dobře vypadá, ale také má velmi příjemný gameplay. Hra, u které můžete nechat děti, nebo se sami zrelaxovat po náročném dni, udělaná radost nejen těm, kteří mají rádi stavění skalek na zahrádce.

Game Access

Nominace „Editorial Selection“

Josef Šmíd (Buldozer) za hru MEDIX. V minimalistické 2D strategii o válečných lékařích usilujete o přežití sebe i ostatních. Neotřelé téma i zpracování u hry zaujali, i když byla na výstavišti poměrně schovaná.

Game Access

Emo Studio za Miniwow. Rogue-lite singleplayer RPG inspirované velkými mmo hrami. Hra je designovaná pro mobilní zařízení, ale skvěle hratelná také na PC. Miniwow má také smysl pro humor a daří se mu vtipně parodovat některá klišé velkých mmo RPG her.

Game Access

Vítěz kategorie „Editorial Selection“

Mad Cookies Studio za hru s pracovním názvem Fogpiercer. (Neplést s původním Game Jam projektem FOGPIERCER) Svižná tahová strategická hra s vlakem, měla pořád obsazený stánek.

Game Access

Nominace „Best Game“

Random Worlds za Tribe Nation. Nová rogue like strategie Jindřicha Skeldala se dobře hraje i dobře vypadá a zaujala tak i naši porotu.

Game Access

Cyberstorm za Junxions. Relativně nedávno oznámená budovatelská hra nejen pro fanoušky křižovatek vypadá skvěle. Mimo jiné v ní můžete zrekonstruovat křižovatky, ze kterými si ve svém městě nejste jistí a simulovat si jak nimi nejlépe projíždět.

Game Access

Vítěz kategorie „Best Game“

Hammer Games za Magna Regna. Tvůrčí duo otce a syna už se hrou nějakou dobu po výstavách jezdí. Z toho co ukazovali letos bylo jasně vidět, že zapracovali spousty svých nových nápadů, ale feedbacku který dostali. Hra vypadá skvěle!

Game Access

Všem nominovaným i výhercům gratulujeme a děkujeme organizátorům konference Game Access.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články