Alpha Prime – Druhy postav

Miroslav Žák – 13/06/2017

Níže je uveden seznam hlavních druhů postav, které potkáš ve hře. Spadají do tří základních kategorií: Jednak jsou tu roboti, nezávislé jednotky s více či méně lidským chováním. Dále tu máme různorodé stroje s velkým množstvím speciálních funkcí. Některé můžeš „hackovat“ a využít je ke své výhodě. A pak lidé, většinou prospektoři nebo zabijáci z Korporace.

Pracovní roboti

Základní pracovní jednotky, sestavené pro práci v obtížných podmínkách, nahrazující lidské pracovníky. Nejsou ani moc inteligentní, ani silní, protože jejich primárním úkolem je údržba stanice, ne boj. Roboti patří do původního vybavení těžařské základny. Naneštěstí jejich centrální elektrické obvody byly nenapravitelně zničeny vysokou koncentrací látky zvané „hubbardium“ v těžařském materiálu. Stali se vcelku agresivními, někteří získali schopnost ozbrojit se. Je vždy nutné mít se před nimi na pozoru, protože roboti mají tendence shlukovat se dohromady a také používat základy bojové taktiky.

Vojáci speciálního útvaru

Tito vojáci jsou povolaní, aby chránili zájmy Korporace. To v zásadě znamená pronásledování nezvaných osob nacházejících se na území Korporace. Jsou dost tvrdí a dostatečně vybavení poradit si s jakýmkoliv odporem. Dávej pozor, tihle neúprosní hoši mají vysoce vyvinuté schopnosti a smrtelné zbraně. Dělí se na těžkou a lehkou pěchotu. Vždy je uvidíš operovat ve skvěle koordinovaných týmech vedených schopnými veliteli. Vskutku se vyplatí zabít tyto velitele jako první.

Bojoví Droidi

Jejich posláním je průzkum a následné předávání informací vojsku. Nezapomeň, to nejlepší, co se dá udělat, je zlikvidovat tyhle potvory dřív, než si tě všimnou.

Různé osoby (NPC´s)

Většinou patří v pirátům. Někteří mohou být vcelku nepřátelští, jiní mohou projevovat pravý opak. Mnoho z nich ovšem vykazuje znaky mentálního postižení či naprostého šílenství. Tvým průvodcem po Alpha Prime je úžasná Livia. Nejenom že je hezká, má také dobrý mozek. Může ti radit přes svoji vysílačku. A taky je vynikající hacker. Tvým hlavním úkolem je najít starého přítele Warrena. Ale je pořád naživu? Na své cestě narazíš na různé další postavy. Můžou ti pomoct. Nebo ne…

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.