Aktuální novinky o Game Access Conference ‘22

Miroslav Žák – 25/05/2022

O brněnské Game Access Conference ‘22 jsme Vás už nedávno informovali. Akce zaměřená na herní vývojáře návštěvníkům slibovala množství přednášek herních veteránů, networkingové párty, skvělou atmosféru i koncert Mafia Live. Ambiciózní nabídku se ovšem organizátorům podařilo ještě okořenit.

Vývojáři z nezávislých studií získali možnost vyhrát ceny v celkové hodnotě €80 000 od firmy Xsolla. Jedinou podmínkou je účast na Indie Showcase, v rámci které vývojáři na Game Access prezentují herní projekty kolegům. Ocenění Indie Awards má celkem 3 kategorie ve kterých se můžou hry umístit; Best Art, Best Gameplay a Best Game. Cen se ovšem dočkají i ostatní týmy, nejenom výherci.

Game Access Conference ‘22 Pozvánka

K už tak širokému zástupu přednášejících přibudli další hosté, jako třeba Lindsay Thompson, lead animátorka amerického studia Insomniac Games. To stojí za tituly jako Ratchet and Clank či Marvel’s Spider-Man. Těšit se také můžeme na Danu Nightingale, designérku kampaní v Dishonored a Deathloop, nebo Iana Dallase, tvůrce adventury What Remains of Edith Finch.

Více informací máme také o 3 párty, kterými je Game Access ve vývojářských kruzích proslulá. Ta otevírací proběhne ještě den před konferencí, v Pivovarské Starobrno na Mendlově náměstí,
kde organizátoři plánují zahraniční hosty uvítat grilovaným masem a napěněným pivem. Hlavní párty proběhne na samotném brněnském výstavišti, a slibuje temný neonový zážitek cyberpunkové ulice. Párty závěrečná pak dá konferenci sbohem na zdech hradu Špilberk, s krásným výhledem na celé Brno.

Známý je už také harmonogram celé akce, který můžete najít tady (link). Vyplýva z něho, že na Game Access na nás čekají až 3 stage, a na každém z nich přes 15 hodin přednášek a diskuzí s vývojáři. Z řad zajímavostí si všímáme například přednášku a živé improvizační představení s britskými herci a dabéry, vedené castingovým režisérem Markem Estdalem.

Přiblížen byl i program nedělního představení Mafia Live. Byť samotný koncert začíná až večer, organizátoři pro fanoušky připravili bohatou nadílku zábavy začínající už ve 14:00. Těšit se tak
můžete na exkluzivní záběry z pozadí dabingu, ukázky kterých už lze spatřit na facebooku události, i mafiánský kvíz z dílny Chytrého kvízu. Moderátorem celé akce bude herec Petr Rychlý, který propůjčil svůj hlas postavě Paulieho v původní hře i jejím remaku. Game Access ‘22 proběhne už za dva týdny, konkrétně 27. a 28. května na brněnském výstavišti. Pokud vás jakkoliv zajímá vývoj her, akci si rozhodně nesmíte nechat ujít!

Odkaz na minulé ročníky

Game Access 2019

Fotogalerie

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články