Ve dnech 24. – 25. 5. 2019 proběhla letošní konference Game Access, na kterou 26. 5. navázal stejnojmenný festival.

Náš tým byl u toho a vy se můžete těšit na rozhovory s tvůrci některých zajímavých her, které se na akci ukázaly. Vzhledem k tomu, že většina autorů byla ochotna ukázat i nějaký ten gameplay, tak budeme videa zveřejňovat postupně, aby někdo nezapadl. To by byla škoda, protože jestli letošní ročník něco ukázal, tak to bylo právě množství velmi slibných projektů, které by z větší části měly vyjít v horizontu maximálně roku. Z toho plyne, že fandové českých her mají na nejbližší rok o zábavu postaráno a to ne jen díky velkým studiím jako je Bohemia Interactive, jehož tvůrci před několika dny uvedli DayZ na konzole a přidají do ARMA III nové a pro sérii netradiční sci-fi rozšíření.

My jsme se však zaměřili spíše na menší nezávislá studia. Těšit se tak můžete na top-down střílečku Cloud Cutter. Tu představí její autor Jiří „Cooper“ Dočkal. Dále hororovou Someday You’ll Return, kterou nám ukázali její autoři Jan Kavan a Lukáš Medek. Martin „Markus“ Mastný nám představí gameplay ze své hry The Wild Age, kterou si již teď můžete zahrát v rámci Early Access na Steamu. Menší rozhovor jsme udělali i s tvůrcem hry Alchemist’s Castle. Anton Semchenko, který se narodil v Rusku, vyrůstal v Turecku a dnes žije a tvoří v Praze, se podle vlastních slov cítí jako český tvůrce a představil nám svou novou hru Alchemist’s Artifact. Nový build dlouho očekávané hry LostHero nám představil  autor Pavel Strnad. V neposlední řadě jsme také mluvili s Tomášem Cibochem, tvůrcem hry WesTurn.

Na konferenci také nebyla nouze o autory, kteří začali své hry jako studentské projekty a rozhodli se je povznést na něco víc. Můžete se těšit na tvůrce her: Scientist’s Doom, Last Wolves, Silicomrades, nebo Tales of Bu.

Všechny výše zmíněné vám v následujících dnech představíme. Pokud nechcete o nic přijít, nezapomeňte navštěvovat naše stránky, případně odebírat náš YouTube kanál.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články