Workers and Resources – slovenská odpověď na Tropico

Pavel Skoták – 06/05/2019

V březnu se do předběžného přístupu přehoupla slovenská budovatelská strategie Workers & Resources: Soviet Republic. Ono kouzelné slovíčko “budovatelská” je tu tentokrát zcela právem, protože přenese hráče do nejmenované východoevropské země, která mnohým z nás bude připadat velmi povědomě. V kontrastu se slavnou sérií Tropico, která hráče nechá v rámci budování socialismu ovládat malebný karibský ostrov, nás slovenské studio 3Division bere do míst, kde se socialismus léta usilovně budoval a s jeho pozůstatky se tu setkáváme do dnes.

Cílem hry je pochopitelně ukázat světu, že socialismus je validní varianta zajišťující blahobyt celému národu. K tomu slouží péče nejen o obyvatelstvo, ale také ekonomiku, která se neobejde bez nějakého toho centrálního plánování. Zároveň je pak na hráči, jakým směrem se bude ubírat. Můžete otevřít brány volnému obchodu, ale dál se tvářit jako přísní socialisté, nebo se můžete uzavřít před zbytkem světa a se svými pětiletkami se pokusit o zázrak.

Na Steamu se už autenticky nevábně vyhlížející hra těší spoustě velmi dobrých reakcí z celého světa a bude rozhodně zajímavé sledovat, co si s hrou autorské studio v budoucnu počne. Budování sídlišť a plánování výkupu brambor by se totiž mohlo stát velice brzy příliš repetetivním.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články