Ve vyšší odborné škole Scholastice v Praze se otevřel herní obor Game design

Miroslav Žák – 17/08/2022

Nový herní obor! Studijní zaměření Game design je nově otevřen na VOŠ Scholastika v Praze. První ročníku začne od 1. 9. 2022. Gratulujeme a těšíme se na první ukázky her.

VOŠ Scholastika říká o novém oboru toto:

Tvorba her je jeden z nejkomplexnějších tvůrčích úkolů. Zahrnuje v sobě psaní příběhu, výtvarné návrhy světů a postav, které ty světy osidlují. Je zapotřebí přemýšlet nad kamerou zvukem, světlem. Je zapotřebí umět programovat, ovládat velké množství softwarových nástrojů. A zároveň je zapotřebí přemýšlet nad typem hráče, jeho psychologií, schopností provést ho herním světem, klást před něj překážky a dokázat vymyslet, jak ho za jejich překonání odměnit.

Právě komplexnost takové tvůrčí činnosti je pro nás výzvou. Chceme studenty provést historií i současným kontextem herní tvorby. Chceme, aby nad hrami dokázali kriticky přemýšlet, aby je dokázali poučeně hrát. Hledat ve svých prototypech i již existujících hrách hledat chyby i identifikovat mechanismy, které stojí za to rozvíjet. Chceme je naučit vybírat a používat všechny potřebné nástroje pro tvorbu herních assetů i práci v enginech, ve kterých z nich dokážou sestavit imersivní herní zážitek. 

Ale hlavní, co se pokoušíme předat je samostatnost a schopnost najít si své místo v dynamicky rostoucím a rozvíjejícím se herním průmyslu. Aby dokázali sestavit tým, naplánovat si vývoj, sestavit a odprezentovat prototyp. Aby byli připraveni nastoupit do jakéhokoliv herního studia na svou vysněnou pozici nebo dokázali publikovat vlastní nezávislou hru a uměli ji náležitě propagovat a distribuovat na neuvěřitelně pestré nezávislé vývojářské scéně. Na pomoc si budeme zvát zkušené vývojáře i teoretiky, kteří se nebojí na svět her nahlížet kriticky. Vývoj her je obor s obrovskou perspektivou i velkým množstvím výzev a my se chceme stát průvodci na cestě skrz jeho území.

 Pedagogové oboru – Game design

Zdeněk Kvasnica

Zdenek Kvasnica

Vedoucí pedagog Game designu

Vojtěch Buchta

Vojtěch Buchta

Pedagog herní grafiky

Pavel Dobrovský

Pavel Dobrovský

Teoretik herní tvorby

Miloš Endrle

Miloš Endrle

Herní designér

Ondřej Trhoň

Jaroslav Stehlík

Oliver Torr

Předměty v oboru game design

Vizuální komunikace – Game design
Herní engine 1
Počítačová 3D herní animace
2D a 3D herní grafika
Herní engine 2
Sound design

Doporučujeme navštívit stránky školy.

Ostatní obory školy

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články