Článek

V časopisech o Argo Adventure

Čeká vás totiž napínavý boj s časem a vyšetřování katastrofy na vesmírné stanici.…
Zajímavý a kvalitní český projekt, lišící se od svých kolegů především originalitou námětu.
70% – GameStar 2/99

…na rozdíl od většiny ostatních českých her je její grafika takřka výhradně renderovaná, díky čemuž se můžete plynule pohybovat v plně 3D prostředí. Díky tomu je výjimečná i co do rozsahu: zabírá dva CD-ROMy.
Computerworld 1-2/99

…dalo by se bez rouhání uvažovat zdali se možná nejedná o nejlepší původní českou adventuru vůbec.… Desítky sbíratelných předmětů, maličké klikatelné věci na obrazovce a složité ventilační a elektroinstalační rozvody, které musíte detailně pochopit, abyste se dostali dál a navíc neúprosný vykřičník časového limitu dělají z Arga peklo na zemi nebo spíše peklo na monitoru. Ale proč ne? Mně se to docela líbí, protože většinu českých her mám dohranou za jediný den, tak proč si taky jednou nezanadávat u něčeho pořádně složitého? Tím nejzvláštnějším rysem hry je ale markantní nedostatek naivity, který vám dává prostor zapomenout na malost ostatních českých herních projektů. Argo je dosti seriózně podaná sci-fi adventura, a proto jej doporučuji jako “něco jiného” na poli českých her. Koneckonců je jedno, jestli máte chcípnout na kosmické základně v nějaké západní hře, když stejně tak můžete zařvat na stanici Argo, která mluví česky a stojí míň peněz.
Verdikt: Tento zajímavý pokus o českou adventuru ve velkém stylu je o to zajímavější tím, že se docela povedl. 7/10.

Andrej Anastasov, Score 60

Hudba a najmä zvuky, ktoré nás celou hrou sprevádzajú sú výborné… Ak zoberiem grafické spracovanie z aspektu, že ide o českú hru, je jednou z nejprepracovanejších…
Riki 4/98

Hra je samozřejmě plná animaček (mimochodem opravdu pěkných)… Zvuky a hudba jsou totiž na Argu asi to nejlepší – neustále okolo vás něco hučí, tiká a bzučí, všechny terminály na vás mluví (namluvení je opravdu výtečné) a do toho všeho ještě pobroukává temná hudba, která se v kritickém okamžiku dokáže dynamicky změnit v nervy drásající melodii – atmosféra, kterou vytváří ozvučení, je zkrátka na úrovni. …a ponoří se do tajemného příběhu, báječného ozvučení a neskutečně těžkých hádanek (možná až moc), kterými je Argo doslova přeplněno. Doufejme, že to bude již velmi, velmi brzy.
Score 54

“Argo byl vyvíjen již v době, kdy ještě nebyla hra Burried in Time. Nyní je Argo v závěrečné fázi vývoje a je neustále vylepšován. … Mělo by se jednat o bezkonkurenčně nejlepší českou hru v dosavadní historii.”
Excalibur 61

Nový ambiciózní projekt… Technicky se tedy trochu podobá hře Burried in Time – renderovaný, plynulý pohyb a používání velkého množství předmětů. … Pro napsání tohoto preview jsme v redakci měli k dispozici hratelné demo, ze kterého byla kromě výborné hudby a kvalitní grafiky patrná i snaha o relativně vysokou obtížnost. …Argo není čistokrevná adventura, neboť má v sobě i prvky RPG. … Zkrátka a dobře: Zákysu si asi užijeme, až nás z toho hlava bude bolet. …Pokud jste si ještě nevšimli okolních obrázků, tak tedy „a explicita“ oznamujeme, ze grafické kvality tohoto produktu jsou velmi vysoké a v kolekci českých her v současné době zřejmě nemají konkurenci. … Maximální radost nám udělalo ozvučení celé hry. Originální soundtrack nás vskutku zaujal a dal nám možnost nostalgicky zavzpomínat na dávné doby, kdy ještě platilo rčení: „Co Čech, to muzikant.“
Co říci závěrem? Snad jenom: „Tešme se!“

Score 41

Tuzemský tým BBS připravuje již více než tři roky hru, která by se měla stát převratem na poli českých her. …Argo je sci-fi adventura, která se svým technickým zpracováním s přehledem vyrovná hrám jako Journeyman Project nebo Burried in Time. Konečně posuďte sami!
Klan 4/97

Ve vzduchu je cítit česká hra, která nemá obdoby. …projekt, na kterém se pracuje již několik let (no uznejte, na české poměry je i toto nevídané). …můžete se podívat na vábně vyhlížející filmeček (QuickTime).
Excalibur 60

Z obrázků jež nám byly poskytnuty (a jež nevypadají vůbec špatně), lze vyčíst, že se má jednat o adventure na způsob Burried in Time.
Excalibur 59

Jeden z nejambicióznějších projektů na české herní scéně…
Score 34

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat