Článek

Argo Adventure – Informace

Technické provedení:
Své okolí vidíte „svýma očima„, v místě kde stojíte se můžete kolem sebe otáčet a interaktivní kurzor myši vám přitom ukazuje kam můžete jít (pohyb mezi jednotlivými místy je plynulý), co můžete zmáčknout, sebrat, použít či otevřít. Technické provedení je po stránce grafické i způsobu pohybu velice podobné hře Buried in Time, to pro čtenáře kteří tuto hru viděli.
Podrobnosti děje:
Celý komplex stanice budete odkrývat postupně, do nejdůležitějších (a nejzajímavějších) částí komplexu se dostanete až s postupem času. Zároveň se bude vyvíjet příběh, který sice původně vypadal jako běžná havárie, ale po několika dějových zvratech se ukáže, že šlo o něco zcela jiného a řada lidí na to již doplatila životem, aniž by něco vůbec tušili.
Hra má také v řadě částí poměrně silný dynamický prvek, který je tvořen určitým časovým omezením vyvolávající skutečný boj o život, který je navíc podbarvený hudebním doprovodem (mění se podle situace) a hlasovými varovnými zprávami řídícího systému. Jaký to má vliv na atmosféru hry, není asi nutné dodávat, temná dynamická hudba a příjemný ženský hlas odpočítávající zbývající sekundy zaručeně udělají své…..

Celý průběh hry je (kromě pohybu po komplexu, který je animovaný prakticky celý) proložen řadou animací, hlasových hlášení a zpráv, statických obrázků, textů, hudby a zvukových efektů.

Samotná hra zabírá dva CD disky. První disk je instalační a je zcela zaplněn první, kratší částí hry (na orbitální mateřské lodi) a veškerými ostatními daty (statické obrázky, zvukové efekty atd..). Druhý disk je pak plný animací k hlavní části hry (na stanici). Komplex stanice tvoří celek, kterým plynule procházíte sem a tam, takže jej z praktických důvodů není vhodné rozdělovat na více CD, i když by to umožnilo snížit kompresní poměr a tím mírně zvýšit kvalitu animací pro pohyb. Z tohoto důvodu bylo zrušeno původní rozhodnutí vydat hru na třech CD discích, protože by bylo nutné během hry často vyměňovat disky (a koho by to pak bavilo, že).

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat