Game Access

Game Access 2023

Již proběhlo
Již proběhlo
Datum
2. června 2023 - 3. června 2023
Místo
Brno
Událost
Konference

Výstaviště 405/1, 603 00 Brno-střed

Popis události

Šestý ročník vývojářské konference Game Access proběhne 02. – 03. června 2023 na brněnském výstavišti. V prostorech Haly P očekávají pořadatelé přes 1500 návštěvníků, pro které si jako každý rok připravili bohatou nadílku vědomostí i zážitků ze světa herního vývoje. Událost plnou přednášek elitních vývojářů uzavře koncert Franka Klepackeho, autora hudby legendární série strategických her Command & Conquer.

Konference jako tradičně láká nejenom profesionální vývojáře z domova i ze světa, ale také začátečníky, studenty, umělce, vydavatele a všechny další zájemce o herní průmysl. Pro ty ambiciózní z nich Game Access nabízí sekci Indie Showcase, kde mohou nezávislé vývojářské týmy vystavit své projekty a sbírat zpětnou vazbu i rady od kolegů. Část z nich dokonce dostane i šanci přímo prezentovat své projekty herním vydavatelům v rámci Indie Pitch.

Největším lákadlem je samozřejmě seznam přednášejících. Ten zdobí takové osobnosti jako je David Mullich, stojící za kultovními tituly Heroes of Might and Magic III a Vampire: The Masquerade – Bloodlines, nebo Sarah Beaulieu, pracující jako narrative directorka na Assassin’s Creed Mirage. Ze světa hudby do Brna zavítá už zmíněný Frank Klepacki ale také Garth Coker, skladatel soundtracků her Ori and the Blind Forest a Halo Infinite. Na Game Access zavítají také bratři Tarn a Zach Adams, kteří už 20 let zdokonalují svůj kultovní indie hit Dwarf Fortress. V neposlední řadě je třeba zmínit Toma Halla, který stál u zrodu série Doom. Stane se tak druhým z oné skupiny legendárních zakladatelů studia id Software, který na Game Access zavítal (prvním byl John Romero v roku 2018).

Tyto i další osobnosti budou moct návštěvníci slyšet a potkat na rozloze přes 10 000 m2 v Hale P. Organizátoři zde tohoto roku slibují vybudovat velkolepější zážitek než kdy předtím, s tematickými prostory, živou hudbou, pestrou nabídkou programu i cateringu a přátelskou atmosférou. Ta vyvrcholí na 3 networkingových párty. Tento rok pozve Game Access mezinárodní vývojářskou komunitu do prostor Uměleckoprůmyslového muzea a Augustiniánského opatství v Brně. Hlavní párty pak proběhne na samotném výstavišti v Hale P.

Na akci samozřejmě nebudou chybět partneři z řad herních studií i technologických firem, které zde budou prezentovat své projekty, nabírat zaměstnance a společně budovat vývojářskou komunitu. Patří mezi ně Hangar 13, Ashborne Games, Nine Rocks Games, Ingame Studios, Perun Creative, Fineway Studios a další. Game Access se koná pod záštitou města Brna a za podpory Jihomoravského kraje.

V rámci podpory vzdělávání mladých vývojářů nabízí Game Access výhodné studentské lístky i možnosti bližší kooperace pro školy. Informovat o možnostech vzdělávání a prezentovat projekty svých studentů zde bude třeba Masarykova univerzita nebo SŠUD Brno.

Odkaz na událost na facebooku.

Organizátor

GameDev Area Czech s.r.o.

Kontakt

info@game-access.com
Kontakt. osoba: Jakub Bedecs

Další události

POČÍTAČOVÉ HRY Z RŮZNÝCH STRAN
Již proběhlo

Počítačové hry z různých stran

Workshop zaměřený na historii i současné metodologie počítačových her ve spolupráci s Herním archivem. Součástí programu bude přednáška Jaroslava Švelcha o historii videoherního průmyslu v ČR, Jana Švelcha na téma ,,Jak psát...

Web události
12. dubna 2024
Praha
Přednášky a semináře
Web události
BozaCon 2024
Již proběhlo

BozaCon 2024

BozaCon je dvoudenní unikátní festival sci-fi, fantasy, deskových her, komiksu a gamingu.Poznej svoje oblíbené autory naživo Máš knihovnu plnou tuzemské fantastické literatury? Zajímá tě, jak vypadají její autoři? Chceš si nechat podepsat...

Web události
12. dubna 2024
Boskovice
Festival
Web události
Retro Games Brno
Již proběhlo

Retro Games Brno

Jak vypadala herní kultura v 80. letech minulého tisíciletí? Jak vznikl herní průmysl a z čeho čerpá až dodnes? Pojďme „zapařit“ na originálních 8 nebo 16bitových strojích té doby: ATARI, Commodore nebo...

Web události
13. dubna 2024
Brno
Festival
Web události
Summoning Game Design: : STUDENTS GAME FEATURE BATTLEGROUND
Již proběhlo

Summoning Game Design: Students Game Feature Battleground

Přijďte se zúčastnit unikátního playtestu! Představujeme deset prototypů absolventských her vytvořených talentovanými studentkami a studenty závěrečného ročníku herního designu na FAMU. Nejenže budete mít jedinečnou příležitost navštívit různorodé herní světy, ale vaše...

Web události
16. dubna 2024
Praha
Výstava
Web události