Game Access

Game Access 2023

Již proběhlo
Již proběhlo
Datum
2. června 2023
Místo
Brno
Událost
Konference

Výstaviště 405/1, 603 00 Brno-střed

Popis události

Šestý ročník vývojářské konference Game Access proběhne 02. – 03. června 2023 na brněnském výstavišti. V prostorech Haly P očekávají pořadatelé přes 1500 návštěvníků, pro které si jako každý rok připravili bohatou nadílku vědomostí i zážitků ze světa herního vývoje. Událost plnou přednášek elitních vývojářů uzavře koncert Franka Klepackeho, autora hudby legendární série strategických her Command & Conquer.

Konference jako tradičně láká nejenom profesionální vývojáře z domova i ze světa, ale také začátečníky, studenty, umělce, vydavatele a všechny další zájemce o herní průmysl. Pro ty ambiciózní z nich Game Access nabízí sekci Indie Showcase, kde mohou nezávislé vývojářské týmy vystavit své projekty a sbírat zpětnou vazbu i rady od kolegů. Část z nich dokonce dostane i šanci přímo prezentovat své projekty herním vydavatelům v rámci Indie Pitch.

Největším lákadlem je samozřejmě seznam přednášejících. Ten zdobí takové osobnosti jako je David Mullich, stojící za kultovními tituly Heroes of Might and Magic III a Vampire: The Masquerade – Bloodlines, nebo Sarah Beaulieu, pracující jako narrative directorka na Assassin’s Creed Mirage. Ze světa hudby do Brna zavítá už zmíněný Frank Klepacki ale také Garth Coker, skladatel soundtracků her Ori and the Blind Forest a Halo Infinite. Na Game Access zavítají také bratři Tarn a Zach Adams, kteří už 20 let zdokonalují svůj kultovní indie hit Dwarf Fortress. V neposlední řadě je třeba zmínit Toma Halla, který stál u zrodu série Doom. Stane se tak druhým z oné skupiny legendárních zakladatelů studia id Software, který na Game Access zavítal (prvním byl John Romero v roku 2018).

Tyto i další osobnosti budou moct návštěvníci slyšet a potkat na rozloze přes 10 000 m2 v Hale P. Organizátoři zde tohoto roku slibují vybudovat velkolepější zážitek než kdy předtím, s tematickými prostory, živou hudbou, pestrou nabídkou programu i cateringu a přátelskou atmosférou. Ta vyvrcholí na 3 networkingových párty. Tento rok pozve Game Access mezinárodní vývojářskou komunitu do prostor Uměleckoprůmyslového muzea a Augustiniánského opatství v Brně. Hlavní párty pak proběhne na samotném výstavišti v Hale P.

Na akci samozřejmě nebudou chybět partneři z řad herních studií i technologických firem, které zde budou prezentovat své projekty, nabírat zaměstnance a společně budovat vývojářskou komunitu. Patří mezi ně Hangar 13, Ashborne Games, Nine Rocks Games, Ingame Studios, Perun Creative, Fineway Studios a další. Game Access se koná pod záštitou města Brna a za podpory Jihomoravského kraje.

V rámci podpory vzdělávání mladých vývojářů nabízí Game Access výhodné studentské lístky i možnosti bližší kooperace pro školy. Informovat o možnostech vzdělávání a prezentovat projekty svých studentů zde bude třeba Masarykova univerzita nebo SŠUD Brno.

Odkaz na událost na facebooku.

Organizátor

GameDev Area Czech s.r.o.

Kontakt

info@game-access.com
Kontakt. osoba: Jakub Bedecs

Další události

Game Days
Proběhne za 145 dní

Game Days 2023

Game Days 2023 proběhnou nedaleko centra města Košice v Kasárne, Kulturpark.Jedná se o největší herní konferenci na Slovensku.

Web události
26. října 2023
Košice
Konference
Web události
Bytefest 2023
Proběhne za 145 dní

Bytefest 2023

Osmesátá léta minulého století zaznamenala zlom, kdy se na naše území poprvé dostávají osobní počítače. Začali jsme se seznamovat s výrobky firem Atari, Commodore, Sharp, Sinclair a dalšími. Tyto počítače nebyly kompatibilní,...

Web události
26. října 2023
Praha
Festival
Web události
GameJam FIT 2023
Již proběhlo

GameJam FIT 2023

Příhodiči, ač samotný či s družinou, zveme Tvou slovutnost v těchto velikonočních dnech na sváření vynikající hry. Dobře si rozpočti čas, vynalézej s nástrojem Tebou znalým, přičti tři z čtyř povinných ingrediencí,...

Web události
7. dubna 2023
Praha
Game Jam
Web události
Game Design Meetup v Kino Kavalírka
Již proběhlo

Game Design Meetup v Kino Kavalírka

První Game Design Meetup v Kinu Kavalírka bude pro herní vývojáře žijící v Praze místem, kde se v neformální přátelské atmosféře setkají, diskutovali a sdíleli zkušenosti a příběhy. Bude to příležitost setkat...

Web události
11. dubna 2023
Praha
Meetup
Web události