Článek

THQ na nákupech v Čechách

THQ Nordic AB je původem švédská společnost, která začínala pod názvem Nordic Games GmbH. V roce 2013 koupila to, co zbylo ze zbankrotovaného herního vydavatele THQ. Tímto obchodem (který nebyl ani zdaleka první akvizicí této firmy, jež dříve koupila například společnosti JoWooD Entertainment, DreamCatcher Interactive, nebo The Adventure Company) získali práva na více než 130 her herních značek, které byly stále v katalogu bývalého Amerického herního giganta. V roce 2014 pak koupili ochranou známku na jméno THQ. Od té doby tedy už THQ Nordic stále nakupuje další a další studia a herní licence se zaměřením hlavně na indie a AA vývojáře.

Pokud jde o CZ a SK scénu, THQ dnes vlastní například práva na Posla Smrti. Dokonce vydali jeho novou verzi, která však má s původní českou hrou společné hlavně jméno. Dále jim patří licence na Painkiller: Overdose, nebo Cold War od českého studia Mindware a Chaser od slovenských Cauldron.

THQ Nordic v poslední době hodně rozšiřuje své působení v Evropě. Především pak posiluje své zastoupení u našich nejbližší sousedů v Německu a Rakousku. Koupili například společnost Deep Silver, která se podílela i na vydaní českého Kingdom Come: Deliverance.

Nejnovější zprávou je pak, že THQ koupilo i samotné tvůrce KCD. Warhorse Studios se tak přidává do stáje vydavatele, o kterém asi v následujících letech bude slyšet čím dál více. CEO Lars Wingefors totiž nedávno řekl, že toto bude pro THQ Nordic zatím nejzajímavější rok. Vydavatel, který loni rostl o více než 700% má momentálně ve vývoji 77 her a z toho 48 ještě ani není oficiálně ohlášených. Několik z nich má vyjít už letos.

Co se týče samotného Warhorse a jejich akvizice řekl Lars Wingefors toto: „Warhorse Studios je jedno z nejvýznamnější nezávislých studií v Evropě. Jsem pyšný, že je mohu přivítat v THQ Nordic. Kingdom Come: Deliverance, které teď již prodalo více než dva miliony kopií bylo od svého vydání před rokem velmi úspěšné. Těším se na dlouholetou nadcházející spolupráci se zakladateli studia, kteří ho budou nadále vést a budou mít kompletní tvůrčí svobodu.“

Zakladatelé Warhorse Daniel Vávra a Martin Klíma, stejně jako CEO Martin Frývaldský tak zůstanou ve svých rolích i nadále. Martin Frývaldský pak řekl, že všichni ve studiu věří, že podpora THQ pomůže Warhorse realizovat budoucí vize a přinést hráčům více napínavých herních zážitků.

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat