Neaktivní
Česko
Neaktivní
Česko

Ignitron

Typ studia
Freeware studio
Působení studia
2000 > 2002
Místo působiště
Olomouc

Popis studia

Byla jednou jedna základní škola ZŠ dr. Nedvěda v Olomouci. A na ni studovali dva žáci jménem Pavel Hruboš a Viktor Přehnal. Ti dva se jednou rozhodli udělat počítačovou hru. Přesněji jistou modifikaci tetrisu, kterou tu také můžete najít. Leč nepodařilo se dokončit, neboť nějaký hodný virus je této povinnosti zbavil.

Od té doby se bohužel obloha zatáhla, pokryta hustými černými mraky, a nastalo období kruté neplodnosti (pro nechápavé mám na mysli autorskou kriz). Ne že by nebyly nápady, ale byly příliš utopické, plné fantazie, takže nakonec zůstalo jen u těch nápadů. Nic konkrétního se tedy nevyvýjelo. Pokud se vůbec něco začalo,tak se také rychle skončilo. Jedinou výjimkou snad by mohlo být úsilí o znovuvytvoření tetrisu pod Windows. Ďábelštějšího. Ale co se nestalo, jednoho dne si Windows vzali onen tetris sebou do hrobu. ( Teď mě tak napadá. Znáte ten starej „ojetej“ fór ? Ne ?? Víte, jaký je rozdíl mezi jabkama a Windows ? Jabka padají jen na podzim. Ha ha ha. Proč se nikdo nesměje ?? ). A tak uběhly čtyři roky.Hoši nám mezi tím zestárli, zmoudřeli ( máti by spíš řekla oslepli a zblbli z toho, jak furt sedí u počítače ). Pojmenovali se IGNITRON. Umístili stránku na Net. Začali tvořit. Projekt SPIDERS, který byl naplánován na 14 dní, dělali asi půl roku a jak to bývá – nedodělali.

Ale nyní již konec idylky a zpět do reality: přišel totiž daleko lepší nápad – Dáma. Původně to byl soutěžní program pro regionální kolo olympiády z programování. Po té ale byla přidána grafika, hra po síti, radikálně vylepšena inteligence počítače ( i když to tak nevypadá ) atd. Úspěch první verze poprvé vydané na Bonuswebu ( www.bonusweb.cz ) nás velice překvapil. Během prvního týdne přes 6000 stažení !! Navázali jsme spolupráci s Unií Dámy v České republice a s jejich pomocí nyní připravujeme verzi druhou. Výhledově připravujeme další dva projekty. Počítačové zpracování hry „mlýnek“ a poté tahovou strategii z prostředí českých dějin. Toť prozatím vše.

Programátor
Viktor Přehnal

Grafika/Animace/Webdesign
Pavel Hruboš

Grafika/Webdesign
Kristina Jalůvková

Programátor/Internet
Lukáš Zapletal

Hudba/Zvuky
Tomáš Slabý

Scénárista/Betatester
Michal Acler

ignitron design manager
Jiří Vystavěl

Adresa

Ignitron

Olomouc

Kontakty

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.