Studio Perun Creative rozjíždí svou Perun Academy na VŠB-TUO v Ostravě

Miroslav Žák – 25/09/2021

Do konce roku to bude ve znamení Perun Academy na VŠB-TUO. Další aktivity jako game jamy, meetupy, přednášky na univerzitách a středních školách jsou naplno plánovány na rok 2022.

Vzdělávací akce Perun Academy na VŠB je postavená na sérii přednášek na měsíční bázi pokrývající širokou paletu oblastí herního vývoje. Součástí této iniciativy je snaha vyškolit potencionální zaměstnance a vytvořit budoucí investiční příležitosti. Jednotlivci a malé týmy budou mít možnost získat za své projekty jednorázový příspěvek až 100 000kč společně s investicí na vývoj a vydání jejich hry. Investice cílí primárně na hry se zaměřením na PC, herní konzole (xbox, ps, switch…) či VR/AR. Vyhodnocení bude probíhat na konci letního semestru 2022. Jednotlivci a týmy se získáním příspěvku nijak nezavazují k další spolupráci s Perun Creative. Jedná se čistě o jednorázový dar, který má za cíl ocenit jejich dosavadní snahu a motivovat je k další tvorbě.

Navázání dlouhodobé spolupráce či kompletní zafinancováni vývoje a vydání hry je zcela jiná kapitola. Akce není omezená pouze na studenty. Účastnit se může kdokoliv kdo se nachází v blízkosti Ostravy či Olomouce (toto zahrnuje i např. studenty ze Slovenska, kteří zde studují).

Studio Perun Creative rozjíždí svou Perun Academy na VŠB-TUO v Ostravě

 

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Zdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.