Slovenskou hru roku získal steampunkový Vaporum: Lockdown

Michael Petr – 28/11/2021

Na Slovensku vznikají každoročně desítky videoherních titulů, které hrají milióny hráčů po celém světe. Slovenská asociácia herných vývojárov proto každoročně uděluje ocenení Slovenská hra roka, aby tak vyzdvihla ty nejkvalitnější digitální hry se slovenským původem.

Na festivale digitálních her Game Days byli rozdané ocenení pro hry vytvořené v kalendářním roce 2020. Odborná porota složená z novinářů, herních vývojářů a osobností ze světa kultury a kreativního průmyslu rozdala celkem 9 ocenění a 4 čestné uznání. Hlavní cenu za nejlepší slovenskou hru si odnesl titul Vaporum: Lockdown od studia Fatbot Games z Bratislavy.

Tento atmosférický steampunkový RPG titul získal ceny i v kategoriích Najlepší herný dizajn, Najlepšia PC/konzolová hra a speciální uznání za najlepší zvukový dizajn a hudbu. Fatbot Games už aktuálně pracují na nové hře s názvem Queedo, ta však už nebude dungeon crawler, ale potěší spíše fanoušky hry Doom.

Těsně za ní v počtu ocenění skončila výtvarně propracovaná pixel-artová puzzle platformovka YesterMorrow od Bitmap Galaxy. Bratislavské studio si odneslo ceny za Najlepší vizuálny dizajn, Najlepší zvukový dizajn a hudba a speciální uznání v hlavní kategorii Slovenská hra roka.

V kategorii Iný pohľad, která oceňuje originální a netradiční přístup, byla udělená cena vývojáři Daliborovi Bartošovi z Trnavy za hru s názvem Ur Game. Hra je digitálním přepracováním 4500 roků staré stolní hry Ur z oblasti Mezopotámie a přináší hráčům možnost zahrát si nejstarší zachovanou společenskou hru na světe.

Cenou za nejlepší mobilní hru bylo odměněné studio PowerPlay Studio za populární titul Athletics Mania a Nejlepší debut získali vývojáři dopravní managment hry Transport INC ze studia DIGIFOX.

Festival Game Days, zaměřený na propojení kreativity, umění, technologií a byznysu v oblasti herní tvorby, organizuje vydavatel her Grindstone a Slovak Game Developers Association. Odehrává se každoročně online a v prostorech Kasárne/Kulturpark v Košiciach. V rámci svého programu nabízí přednášky, workshopy, výstavy, showcase her, soutěže a ocenění pro herní vývojáře a bohatý doprovodný program pro tvůrce ale i fanoušky her.

Seznam ocenění a oceněných titulů:

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články