Ruský příběh, jak to bylo

Miroslav Žák – 19/06/2017

Rok 2001. Sovětský svaz je v krizi, zatímco Spojené státy prosperují. Tím důvodem je alaskit, nerost zelené barvy, katalyzátor studené fúze, pojmenovaný podle místa, kde byl nalazen – Aljašky. A jak prohlásil Lev Davidovič Trockij, „Alaskit je poslední berličkou zahnívajícho imperialismu“. Geologický průzkum v oblasti Sibiře ovšem přináší šokující výsledky – dva miliony let staré trosky strojů, které vyrobili Američané! Jak tito zaprodanci imperialismu mohli vyvinout už tak dávno tyto pokročilé technlogoie? Odpovědí je tau-deflektor. Přístroj velikosti telefonní budky, který jakýkoli předmět do něj vložený přenese dva miliony let do minulosti.

Ano, je to tak. Američané se dostali do minulosti a alaskit, jehož zbytky byly nalezeny na Sibiři spolu s tau-deflektorem, ukradli Rusům přímo před nosem! Alaskit nepatří Americe, ale Rusku! Myslíte si, že to Rusové nechají jen tak? Nikoliv. Sestaví pliocénskou skupinu Rudé armády, která se vydá do minulosti zachránit sibiřská ložiska alaskitu před imperialistickými zloději. Jedním ze členů pliocénské divize je i Jurij Ivanovič Gorkij, kterému všichni říkají Burlak. Burlak, mechanik třetí třídy, vstoupil do KSSS ve svých osmnácti letech a je oddaným komunistou. Má jediného žijícího příbuzného, také vojáka. Právě z těchto důvodů je právě on výborným kandidátem na cestu do minulosti. Když vstoupí do tau-deflektoru, začíná pro něj nové období jeho života.

Hned po svém přistání v minulosti projeví svoje velitelské schopnosti, když spolu se skupinkou vojáků, která jej nalezne, dobyje malou americkou základnu. Když se pak všichni dostanou do nejbližší sovětské základny, setká se s majorem Platonovem, v té době pouze velitelem malé satelitní základničky… ale později? Platonov je přímým Burlakovým nadřízeným, a rozpozná v něm jeho dobrou schopnost improvizace a další dovednosti, hodné výborného velitele, a právě proto jej považuje za velkou konkurenci. Zatím to ale nedává najevo.

Zanedlouho přistane v minulosti maršál Jašin, který nahradí ve velení pliocénské divize dosavadního velitele, generála Morozova. Jašin má Burlaka celkem rád, a stejně tak jeho bratra Vsevoloda, kterého jmenuje svým zástupcem. Bohužel, Jašin není zrovna nejlepším velitelem a v jedné bitvě zahyne nejen on, ale i většina jeho důstojníků. Na jeho místo se tak znenadání vyhoupne Platonov. A ten nechce váhat a rozhodne se Burlaka zlikvidovat. Burlaka naštěstí kontaktuje skupinka přátel zesnulého Vsevoloda, kteří se chtějí Platonovovi vzepřít, protože vědí, že je nejen zlý a pomstychtivý, ale také špatný velitel. Burlak se musí postavit do čela povstalců, ale aby povstání konané ve prospěch vítězství Sovětského svazu mělo úspěch, bude se muset moc snažit…

Rozhodne se Burlak bojovat dál za svoji zemi, za Sovětský svaz, jehož jediným cílem je ovládnout díky alaskitu celý svět? Anebo se přidá k nově vznikající Alianci, kterou založil ruský profesor Gossudarov spolu s americkým vědcem Peterem Rothem?

Aliance je společenství vědců, a je lhostejné z jaké strany konfliktu jsou, kterému se příčí využívání alaskitu pro válečné účely. Vědci nalezli jakési mimozemské artefakty a věří, že právě ony v sobě skrývají pravou sílu. Tuto sílu ale chtějí využít pro mírové účely. A nikoli jako zbraně. Aliance si dává za cíl ne zachovat alaskit pro Rusko, ne zachovat ho pro Ameriku, ale zachovat ho pro lidstvo. Pouze společnými silami, bez války, může lidstvo využít síly alaskitu k mírumilovným účelům. Podaří se jí to? Právě Burlak může udělat rozhodující krok…

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články