Pterodon: Mladí a neklidní – Vzestup a pád série Vietcong

Michael Petr – 27/10/2023

Představujeme první dokument z plánované řady o CZ a SK hrách a jejich tvůrcích.

Pterodon: Mladí a neklidní – Vzestup a pád série Vietcong. Myslím, že název dobře napovídá o co v něm jde, tak jen doplním, že v dokumentu se objevuje deset vývojářů, kteří se podíleli na této sérii. To je zhruba třetina celého studia Pterodon.

 

 

Trochu kontextu pro zvědavé.

Celou myšlenku toho, dělat s rozhovory z  řady FPI trochu více, nosím v hlavě od samého počátku, kdy jsem tuto sérii vytvořil. Když jsem v roce 2019 natáčel 5. díl FPI s Jarkem Kolářem, tak mě napadlo, že Vietcong, by mohl být dobrý první dokument. Minimálně v Česku má podobnou fanoškovskou základnu jako Mafia, ale z nějakého důvodu, se o něm v rozhovorech tolik nemluvilo. To jsem se rozhodl změnit a požádal Jarka o kontakty na jeho bývalé kolegy.

Od té doby u nás vyšlo 7 rozhovorů s těmito tvůrci. Celé to trvalo mnohem déle, než jsem původně doufal. Přece jen VisionGame není soběstačný projekt a je potřeba ho financovat z „normální“ práce a topit v něm kvanta volného času. Celé natáčení rozhovorů, také zbrzdil Covid.  Nakonec se mi do výsledného dokumentu podařilo dostat deset vývojářů. (K sedmi vydaným rozhovorům, jsem přidal ještě tři menší natáčení, které byli exkluzivně pro tento dokument.)

V dokumentu se tedy jmenovitě objevují: Jarek Kolář, Pavel Širůček, Michal Mariánek, Petr Mores, Petr Benýšek, Filip Oščádal, Michal Blažek, Tomáš Šlápota, Lionel Cregut a Jiří Matyskiewicz

Chtěl bych tak všem zúčastněným poděkovat za ochotu a někdy i trpělivost. Třeba zrovna v případě dvou dotáček přímo pro dokument, (Maryša a Lionel) jsem měl tyto soubory na disku několik let, aniž by z nich něco šlo na veřejnost.

Délka natáčení je občas vidět i v dokumentu samotném. Třeba když Pavel Širůček zmiňuje, že triko co má na sobě je staré 17 let. (Dnes už je to přes 20.) Tak držte palce ať je ten další venku rychleji. Pomoci tomu můžete třeba tím, že VisionGame podle svých možností podpoříte, nebo si aspoň přihlásíte odběr na YT, případně budete sdílet naše videa do svých sociálních bublin.

 

Na závěr malé foto z premiéry na Game Access Connect 2023

Pterodon 2023

 

 

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články