Pohled na proběhlý Brno Game Jam 2023

Miroslav Žák – 16/04/2023

Dnes se podíváme na proběhlý Game Jam v Brně. Jedná se o druhý ročník Game Jamu, který pořádá Herní klastr. Letos jsem vyzpovídal jednoho z organizátorů a vývojáře Milana Doležala. Jaké bylo téma akce, účast, a především jaké vznikly hry?

Prosím, představ nám Brno Game Jam 2023. Kdo za ním stojí a jaké je téma?
Brno Game Jam 2023 je druhý ročník víkendového hackathonu pořádaným členy Herního klastru. Jde o událost, kde účastníci tvoří hru na dané téma (Letos to je „That one room„) a kromě drobných cen pro nejlepší projekty si odnesou hlavně přírůstek do portfolia a snad i nové přátele :).

Jak hodnotíš letošní zájem účastníků na Game Jam? Kolik jich nakonec bylo?
Přihlášených účastníků bylo přesně 50, což je plná kapacita samétného jamu. Reálně dorazilo 46 účastníků.

Jaká je podle tebe nejlepší strategie pro vítězství v Game Jamu?
Nesnažit se zvítězit, ale hlavně se těšit z tvorby :).

Jak se dle tvého názoru budou Game Jamy vyvíjet v budoucnu?
Game jamy tu jsou s námi už řadu let a jejich základní podoba se příliš nezměnila. A ani to není třeba, takže nějaké zásadní změny nečekám. Avšak mohou se objevovat nové unikátní jamy. Za zmíňku stojí například Train Jam, což je cca 52 hodinový game jam pořádaný ve vlaku jedoucím na GDC konferenci. (link: http://trainjam.com/)

Co je na realizaci Game Jamu největší výzva?
Neusnout :D. Na místě by měl být vždy k dispozici alespoň jeden z organizátorů (včetně noci). Čím méně organizátorů, tím větší zátěž na jednotlivé organizátory.

Jak účastníci doplňují energii? Máte tam i nějaký doprovodný program?
Litry kafe a spánkem! Doprovodný program jsme letos nechystali, namísto toho prokládáme game jam občasnými diskuzemi nad projekty a posezením u toustíků. Také nás velice těší, když vidíme účastníky, jak si navzájem zkouší své rozpracované projekty napříč týmy. Po skončení jamu je navíc prostor si jednotlivé projekty projít a zahrát a kdo to nestihne, tak má možnost alespoň zpětně přes itch.io stránku jamu. (link: https://itch.io/jam/brno-game-jam-2023)

Seznam her vytvořených na Brno Game Jam 2023:

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články