Pilgrims od Amanita Design vychází v listopadu na Nintendo Switch

Miroslav Žák – 20/10/2022

České nezávislé studio Amanita Design, které hráči mohou znát díky hrám jako Machinarium, Botanicula či Creaks, brzy rozšíří svůj katalog her na Nintendu Switch. Dobrodružná hra Pilgrims, jež původně vyšla v roce 2019 na PC a Apple Arcade, zamíří do Nintendo eShopu již 3. listopadu v Evropě a Americe a jen o týden později v Japonsku a zbytku Asie. Půjde o již čtvrtý titul Amanity pro aktuální konzoli od Nintenda.

Pilgrims je krátká dobrodružná hra odehrávající se v menších kulisách malebného království, inspirovaném klasickými středoevropskými a východoevropskými pohádkami. V hlavních rolích se představují Tulák, Babka, Loupežník a Čert, na hradě pak sídlí král s princeznou a v rybníku hledejte vodníka. Pro česky či slovensky mluvící hráče mají Pilgrims v rukávu jeden zvláštní trumf v podobě desítek humorných hlášek, které vznikly z improvizace herců při nahrávání hlasů.

Díky všestrannosti Switche jsou Pilgrims hratelní v několika různých režimech. Vedle obvyklých handheld, tabletop a TV režimů hra plně podporuje dotykové ovládání a nabízí také možnost přepínat mezi zobrazením na výšku a na šířku.

Prvotní myšlenka pro Pilgrims se urodila z ‘lovecké’ karetní minihry v úvodní části předchozího titulu od Amanita Design, hry Samorost 3. V té šlo o rozluštění hádanky skrze experimentování s interakcí různých karet, přičemž i nesprávné řešení hráče odměnilo alespoň fórkem v podobě vtipné animace. Hra je tak plná nejrůznějších překvapivých situací a je jen na hráči, zda (a jak) je objeví.

Pilgrims má na svědomí tým vedený Jakubem Dvorským, který si tentokrát vzal na starost nejen herní design, ale také celou grafiku. Tu rozpohyboval animátor Václav Blín, hru naprogramoval Michal Berlinger. O hudbu a zvuky se postarala klasická dvojice Tomáš ‘Floex’ Dvořák a Tomáš ‘Moták’ Dvořák. Hra získala hlavní cenu na předávání cen Česká hra roku 2019 a v roce 2020 také ocenění CEEGA za nejlepší mobilní hru roku.

Pilgrims

Popis hry:

Pilgrims je hravá dobrodružná hra od tvůrců Machinaria a Samorostu. Vydejte se na toulku po pohádkovém světě, poznejte nové přátele a sami rozhodněte o tom, jak to s nimi a s celým tímhle malým královstvím dopadne.

Bude se vám líbit, pokud máte rádi:

– Hravost: K řešení problémů můžete využít desítky předmětů a čtyři unikátní postavy, aniž by vás hra neustále vedla za ruku. Různé situace mají několik různých řešení.
– Znovuhratelnost: Máte dohráno? Zkuste to znovu a jinak! Dokážete vyzobat všech 45 achievementů?
– Rukodělnost: Stovky unikátních animací a zvukových efektů dohromady vytváří nespočet humorných a často nečekaných scének.
– Originální hudbu: Floex je zpět se svým mixem živých nástrojů a organické elektroniky. Doplňují ho hosté na kytaru či basklarinet.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.