One-Hit-Kill bojovka Die by the Blade vyjde na PC v květnu 2024

Michael Petr – 15/02/2024

Slovenský nezávislý vývojář a vydavatel Grindstone dnes oznámil opětovné získání práv na svou očekávanou multiplayerovou bojovou hru Die by the Blade. Grindstone vydá Die by the Blade na platformách PC Steam a Epic Games 16. května 2024, na konzolích pak v říjnu 2024. Toto strategické rozhodnutí představuje zásadní okamžik pro budoucnost hry Die by the Blade, ale také pro samotné studio.

 

 

Spolupráce s bývalým vydavatelem odstartovala s velkými očekáváními, ale postupem času se ukázalo, že rozdílné představy obou společností o projektu ovlivňují jeho skutečný potenciál. Studio Grindstone si uvědomilo, že pro úspěch Die by the Blade je důležité sladit tvůrčí vize, a proto přistoupilo k odkoupení projektu od předchozího vydavatele, což vývojářskému týmu umožnilo plně realizovat tvůrčí vizi své hry a dovést ji k vydání.

„Jsme velmi rádi, že můžeme přinést Die by the Blade přímo naší skvělé komunitě a společně s hráči utvářet kreativní vizi hry!“ říká Peter Nagy, generální ředitel společnosti Grindstone. „Pro malé nezávislé studio, jako je Grindstone, to bylo těžké rozhodnutí, které bylo velmi náročné provést. Přijali jsme však tuto výzvu navzdory komplikované a těžké době v herním průmyslu a podařilo se nám získat externí financování, abychom znovu získali práva na hru Die by the Blade. Díky tomu může náš vývojářský tým odhalit skutečný potenciál hry Die by the Blade naší komunitě.“

Datum vydání PC verze hry Die by the Blade je stanoveno na 16. května 2024, což, jak doufáme, udělá radost nedočkavým fanouškům, kteří na tento okamžik čekají už opravdu dlouho. Studio v současné době usilovně pracuje na tom, aby PC verze hry byla co nejlépe vyladěná a poskytla hráčům strhující zážitek.

„Rádi bychom vyjádřili upřímné poděkování naší komunitě za její neochvějnou podporu a nekonečnou trpělivost,“ řekl Matej Hudák, výrobní ředitel společnosti Grindstone. „Vývoj hry Die by the Blade byl pro malý vývojářský tým mnohem náročnější, než jsme původně předpokládali. S podporou našich partnerů jsme nakonec byli schopni hru dokončit a jsme nadšeni, že ji konečně můžeme přinést naší komunitě.“

Grindstone plánuje vydat konzolové porty hry Die by the Blade v říjnu 2024, čímž se hra otevře širšímu hráčskému publiku.

Die by the Blade

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.