Moonfall – Preview

Miroslav Žák – 06/10/2017

Dáte deset dolarů a můžete si užít neomezené bitevní sekvence. 2D RPG akce Moonfall je tu pro všechny, kteří si rádi zabojují s kostlivci a milují retro styl. Bohužel, tuto hru nedostanete v češtině, zvuk je pouze v angličtině a rozhraní s titulky si lze užít jen v angličtině, němčině a ruštině, ale je pravdou, že pro podobnou hru nebudete potřebovat nijak zásadní jazykovou znalost.

Více než osmdesát unikátních itemů, šedesát různých nepřátel.

Hra je docela pestrá, a to zcela bez debat! Vydána byla v dubnu letošního roku, vývojářem a vydavatelem je slovenské Fishcow Studio, které má kromě Moonfallu na svědomí i další populární 2D hru Gomo.

Co vás na Moonfallu opravdu dostane?

Příběh ve světě zvaném Terra Nihil, jedno malé království a spousta slávy čekající na každého hráče, který se nebojí výzev. Braňte se zuřivým Savagům, domorodému kmeni žijícímu na hranicích, užijte si ručně kreslenou 2D grafiku a tajuplnou atmosféru. Každý dokončený quest, každá zabitá příšera, znamená body navíc pro hráče. K dispozici je více než osmdesátka unikátních itemů, kromě jiného meče, sekery, dýky, zbroj, speciální prsteny pro zlepšení skillu a mnoho dalšího. Přes šedesát různých typů nepřátel, různorodé arény, orchestrální soundtrack. Hrací karty? Jako všude jinde, jsou samozřejmě i tady…

Moonfall si mimochodem zahrajete i na Xboxu, nemusíte se proto omezovat jen na klasické PC hraní. Jaké jsou minimální požadavky? Potřebujete přinejmenším Windows XP, 2GHz procesor a další 2 GB paměti. Grafická karta vzhledem k designu hry postačí více než základní, minimem je 256 MB grafické paměti. Hra si na pevném disku neukrojí ani dva gigabajty. Na začátku si zvolíte ze tří povolání a půjdete na věc, prokousat se celkem patnácti úrovněmi s někdy až ďábelskou vypočítavostí nepřátel je určitě zajímavá zábava pro některé opravdu dlouhé zimní večery.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.