Fishcow studio – Informace

Miroslav Žák – 06/10/2017

Fishcow studio bylo spuštěno Martiny Bačem a Horváthem již v roce 2011 a brzy se dostalo mezi užší slovenskou vývojářskou špičku. První herní kousek, který se jmenoval Gomo, jistě zkušeným hráčům připomene třeba slavné Machinarium. Projektů, které toto studio připravilo a připravuje, je ale mnohem více.

Východoslovenská firma, která uspěla i na českém trhu

Firma Fishcow Studio sídlící na východě Slovenska, konkrétně v Košicích, vznikla v červnu 2013. Originální logo zdobí podobizna bílé ryby v jasně červeném poli. Pokud se podíváme na tržní výsledky, studio je dle dostupných informací aktuálně ve ztrátě. Poté, co po mnoha průtazích vydalo Fishcow Studio v roce 2013 dlouho očekávanou adventuru Gomo, začalo pracovat na ještě ambicióznějším projektu. RPG Moonfall spatřilo světlo světa v září 2015, na vývoji pracovalo sedm stálých členů týmu společně s řadou externistů. Jakou práci odvedli, se můžete snadno přesvědčit na platformě Steam – stačí investovat deset dolarů přímo do hry nebo si zahrát její demoverzi, abyste zjistili, zda jde opravdu o „váš šálek kávy“.

Bohužel, Moonfall si nepůjde zahrát v češtině (dostupná je jen angličtina, němčina a ruština), na kvalitní zážitek ovšem nebudete potřebovat umět skvěle anglicky, jako spíš znát dobře RPG svět plný překvapení a nástrah. Minimální požadavky na hráčské PC jsou skutečně nízko, Windows XP, 2GHz procesor, 2 GB paměti, 256 MB grafické karty a půl druhého gigabajtu místa na pevném disku. Bohužel zde není k dispozici multiplayer, který by jistě potěšil nejen české fanoušky hry.

Moonfall je akčním RPG, nesoucím se v duchu Golden Axe. Gotický svět s několika desítkami zbraní a opravdu propracovaný systém nepřátel. Trojice povolání a třináct úrovní, ale i hodně pestrá kampaň…

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.