Middle Ages: Peasants & Knights vychází na konci roku 2025

Michael Petr – 04/06/2024

Neronian Studios představuje svůj survival titul Middle Ages: Peasants & Knights. Hra přenese jednoho či více hráčů do středověkého světa inspirovaného Evropou 14. století, kde budou muset uplatnit své dovednosti a um, aby přežili. Hra vyjde v předběžném přístupu na konci roku 2025.

Middle Ages není jen další hra o přežití, je to hardcore simulace středověku – od shánění surovin přes řemeslnou výrobu až po budování vesnic a hospodaření. To vše s unikátními mechanikami týkajícími se systému inventáře či realistického craftingu a poháněné Unreal Enginem 5,“ říká Jan Kolek, spoluzakladatel studia a lead developer.

Středověký svět Middle Ages je drsný a přežít v něm vyžaduje úsilí, strategii a i trochu štěstí. Jednou z klíčových mechanik je tzv. true inventory systém –  hráč si může vzít jen tolik věcí, kolik by ve skutečnosti pobral a unesl. Najít efektivní způsoby získání, transportu a uložení zásob bude to, co rozhodne o úspěchu či selhání. Imerzivní zážitek doplní detailní crafting z pohledu první osoby inspirovaný skutečnými historickými postupy.

Ústředním motivem hry je nejen svoboda volby vlastního osudu, ale i okamžitá či opožděná odezva okolí na tyto rozhodnutí. Hráči si mohou vybrat, zda se spokojí se skromným přístřeškem a malým políčkem pod správou pána, nebo zda vezmou osud do svých rukou a pokusí se bojem či obchodováním získat dostatek prostředků pro stavbu vesnice a hradu k získání kontroly nad vlastním územím. Ke spokojenému životu vede mnoho cest, od chovu hospodářských zvířat a pěstování plodin až po vyhánění lapků z hvozdů vlastnoručně ukovaným mečem,“ doplňuje Jan Hejkal, spoluzakladatel studia a lead designér.

Middle Ages: Peasants & Knights vychází na konci roku 2025 na PC. Další informace naleznete na oficiálních webových stránkách hry

Middle Ages- Peasants & Knights

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články