Mashinky dnes dostávají aktualizaci zaměřenou na zpracování odpadů

Michael Petr – 19/10/2022

Mashinky – dopravní strategická hra od vývojáře Jana Zeleného na svém vlastním enginu – dnes dostává rozšíření „Garbage“, zaměřené na zpracování odpadů.

 

Další z řady aktualizací pro hru Mashinky dnes představuje řetězec průmyslu pro zpracování odpadu, vizuální vylepšení, několik optimalizací a spoustu oprav chyb.

To, co začalo jako vedlejší nápad na podporu nadcházející 7. éry, se rychle stalo plně funkční a vyváženou aktualizací, která je zábavná a přidává další úroveň správy města.

Myšlenka byla jednoduchá – vytvořit nějaký twist, nějaký druh nákladu, se kterým se zachází jinak než se všemi ostatními. V tomto případě je „odpad“ produkován každou budovou nejvyšší úrovně ve hře a má negativní efekt, který může dokonce vypnout produkční pravidla okolních budov.

Mashinky

Hráč potřebuje přepravit odpady pryč z měst a nějak se jich zbavit. Není to jednoduché, ale možností je víc: Hráč si může rozšířit nějakou odlehlou stanici o skládku a vozit odpady sem, může také rozšířit uhelnou elektrárnu o možnost spalování odpadů a vyrábět i trochu elektřiny. Takové rozšíření uhelné elektrárně ale ještě zvětší její zónu znečištění.

Nebo může hráč investovat do zařízení na recyklaci odpadů a buď se určitého množství odpadu ekologicky zbavit, nebo rozšířit o spalovnu a i zde vyrábět elektřinu spalováním. Toto zařízení bude mít po vydání 7. epochy mnohem více možností a stane se jednou z klíčových budov následující epochy.

Mashinky

Hráč může také rozšířit stanice o kontejnery na tříděný odpad a zmenšit tím oblast znečištění odpady v okolí stanice.

Aby si hráči zachovali přehled a lépe porozuměli tomu, kde odpadky negativně ovlivňují jejich města, ve hře je nová barva v zobrazení městských částí a odpadky se vizuálně propíší i do vzhledu a čistoty prostranství, cest a budov ve městě.
Jakmile budova ztratí schopnost generovat nové cestující, ztmavne a bude vypadat opuštěná.

Mashinky

Hráči mají spoustu možností, jak odpadky přepravovat, ať už po železnici nebo po silnici. Do hry přicházejí nové typy vagonů a vozidel k tomu určených.
Odpady přicházejí až ve 6. epoše a pro hráče, kteří ještě tak daleko ve hře nejsou, přináší dnešní aktualizace řadu dalších vylepšení. Lepší vyhlazení obrazu pomocí technologie TXAA, Anisotropického filtrování textur, nebo třeba stínů v konstrukčním režimu.

Změnil se i například kursor při posunu a rotaci a poskytuje hráči lepší orientaci na mapě.

Všechny nově odemčené věci se doplní o hvězdičkou pro snadnější identifikaci, zlepšilo se vyhledávání trasy vlaků, opravila se celá spousta chyb a díky novým optimalizacím běží hra podstatně lépe i na slabších sestavách.

Tímto updatem se Mashinky posouvají blíže k vydání poslední 7. epochy, letecké dopravy, více obsahu pro silniční dopravu a pomalu se blíží i finální verze hry.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Zdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.