Mafia: Trilogy aneb od náznaků k ohlášení

Kristýna Sulková – 18/05/2020

Nemůžeme říct, že by oznámení Mafie přišlo zčista jasna, o žádné zjevení vskutku nejde, jelikož za posledních pár měsíců se naskládalo mnoho náznaků, jež nás navedly na jedinou myšlenku – série Mafia se opět probouzí. Otázkou bylo, jak to bude, přičemž to, co se na nás chystá, jen tak někdo nečekal.

V nedávné době rozproudilo diskuzi oznámení ratingů pro cosi, co se značilo jako Mafia II a Mafia III: Definitive Edition. Začalo to druhým dílem, který se na začátku dubna objevil společně se SNK Gals’ Fighters v jihokorejském Game Rating and Administration Committee Video Game Rating System, o dva dny později přišlo další info z Taiwanu, kde figuroval rovněž třetí díl a současně byly zveřejněny i platformy, PS4, XONE a PC. Oficiální oznámení bylo na spadnutí.

Netrvalo to dlouho a začaly se dít věci. Po více jak roce a půl se 10. května ozval oficiální Twitter účet Mafia Game, a to pouhým jediným slovem, jež však stačilo na to, aby spustilo lavinu reakcí, nutno dodat, že nadšených reakcí. Family. Mnozí stále mluvili o možném čtvrtém díle, ale vzhledem k předchozím informacím to vypadalo na remastery posledních dvou dílů. Další den, stejný čas, další slovo. Power. Začaly kolovat teorie, že by Mafia mohla být oním záhadným titulem, jenž má být ohlášen na Summer Game Festu, tím se ovšem stal remaster prvních dvou dílů Tony Hawk’s Pro Skater. Zbývalo tedy jen čekat, zda se další den v 16:00 našeho času zjeví další slovo, a tak se i stalo. Respect. A co dál?

mafia_italian

Začalo se řešit, které z hlavních postav může patřit které slovo, pár lidí se ovšem pustilo do detailnějšího zkoumání a narazili na publikaci Interpolu z roku 2013 s názvem Threat Assessment: Italian Organised Crime, z níž je pro nás klíčová třetí kapitola ITALIAN ORGANISED CRIME: COMMON FEATURES, jejíž čtyři podkapitoly zní Family, Power, Respect a Territory. Na základě tohoto zjištění se mezi zasvěcenými předpokládalo, že ve středu 13. května bude zveřejněno právě poslední slovo Territory. Ve skutečnosti však veškeré napínání skončilo a 2K slavnostně oznámilo Mafia: Trilogy, což předčilo očekávání většiny.

O legendární jedničce se v této souvislosti příliš nemluvilo, byly to spíše jen domněnky a zbožná přání, a přece se tak stalo. V krátkém teaseru se nám představili protagonisté všech tří her, Vito tak učinil replikou „For the last 10 years, all I done was kill. I killed for my family. I killed anybody that got in my way.“ (v české verzi „Posledních 10 let jsem jenom zabíjel. Zabíjel jsem pro svou rodinu. Zabil jsem každýho, kdo mně vlezl do cesty.“), z níž byla vypuštěna část o zemi a doslov, Lincoln pro změnu replikou „Family isn’t who you’re born with, it’s who you die for.“ (v titulcích „Rodina nejsou ti, mezi které se narodíš, ale ti, pro které zemřeš.“). O něco složitější je to s postavou zahalenou ve stínu, která se objeví jako první. Z logiky věci by mělo jít o našeho slavného Tommyho Angela, v ukázce však pronese „Everything I’ve done, I’ve done for my family.“ (v překladu „Vše, co jsem udělal, jsem udělal pro svou rodinu.“), což není věta, kterou bychom ze hry znali. To otevírá prostor pro řadu spekulací, které se již šíří internetem. Nečekané oznámení jedničky ovšem nebylo to poslední překvapení, neboť se vzápětí objevily stránky jednotlivých her na Microsoft Store, který informacemi rozhodně nešetřil. Nutno dodat, že tomu tak patrně nemělo být, jelikož byly stránky za pár hodin pryč. Nicméně už bylo pozdě, lidé se dostali k datům vydání, která hlásala už 19. května a v případě jedničky 28. srpna čili období 18. výročí od vydání hry. Vrcholem toho všeho byly popisy a screeny, jež nám prozradily naprosto senzační zjištění – do Lost Heaven se vrátíme v plnohodnotné předělávce! Pravdou je, že s oznámením nezmizely veškeré otázky, ba naopak jich celá řada přibyla, zvláště pak pro našince… Jak tohle celé dopadne? Řada otázek bude naštěstí zodpovězena právě už zítra. (19. května)

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články