Článek

MADFINGER Games získali investici téměř 130 milionů na další rozvoj

Brněnskému studiu MADFINGER Games známému díky hrám jako  Shadowgun War Games, Shadowgun: Legends, Dead Triger 2, nebo třeba Monzo, se podařilo získat financování od společnosti Nuverse.

Nuverse je videoherní vývojářské a distribuční studio se záběrem po celém světě. Kapitál pěti miliónů EUR (Což je něco kolem 130 miliónů korun) by měl MADFINGER Games sloužit na další rozvoj studia, které má několik desítek lidí a nyní shání nové talenty do mnoha pozic. Odkaz zde.

Madfinger Games

Madfinger Games prosluli hned od svých začátků tím co dokážou vymáčknout z telefonů a tím, že i jako menší studio z Česka dokázali vždy konkurovat i těm největším hráčům ze zahraničí. Jejich hry pravidelně vyhrávají ceny za technické a grafické zpracování a udržují si stále živou komunitu. Kromě velkých her se sociálními prvky se, ale nebojí ani menších zajímavých projektů jako bylo třeba zmíněné Monzo, které vydali i pro VR.

Studio, které v roce 2009 založili čtyři kamarádi s cílem dostat konzolové hry na mobilní zařízení ušlo už velký kus cesty a vypadá to, že toho má ještě hodně před sebou.

V naší sérii FPI najdete rozhovory s Markem Rabasem a Tomášem Šlápotou, kteří jsou dva ze čtyř zakládajících členů studia. Také zde máme jedno starší video s Tomášem Nawarem, který nás studiem provedl.

 

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat