Článek

Kingdom Come: Deliverance

Počítačová hra vydaná českým studiem, která má velký potenciál? Bezesporu ano, dlouho připravovaný kousek by měl spatřit světlo světa v únoru 2018, vývojáři z Warhorse Studios pracují na Kingdom Come: Deliverance usilovně už několik let. Zahrát si budete moci nejen na PC nebo notebooku, ale také PlayStationu 4 nebo Xboxu One.

Historická RPG first-person akce? Proč vlastně ne…

Nyní si můžete koupit tuto hru v předobjednávce na platformě Steam za šedesát amerických dolarů (při současném přepočtu jde o částku mezi třinácti a čtrnácti stokorunami). Za týmem specialistů, kteří pracují na jejím vývoji, stojí především Daniel Vávra a Viktor Bočan. Právě Vávra je spoluautorem legendární Mafie, očekávaná herní pecka je tedy jistě v dobrých rukou.

Na peníze, které jsou potřeba na vývoj každé hry, se před nějakou dobou složili fanoušci, hráči a investoři v jednom na Kickstarteru. Přispělo i několik herních vývojářů a slavných osobností, celkově se sešlo na účtu více než třicet tisíc příspěvků, vybraná suma přesáhla hranici úctyhodných třiceti milionů korun.

Tato oficiální kampaň se odehrála už před více než třemi lety, sám Daniel Vávra si tím chtěl podle vlastních slov otestovat, jaký bude hráčský zájem – a čísla jej rozhodně překvapila. Crowfundingová kampaň dopadla více než úspěšně.

Hra bez magie, elfů, trpaslíků a jiných, jednoduše originální historický příběh, který se bude točit kolem jednoho kovářova syna – který by žil normálním životem, kdyby jeho rodnou vesnici nevypálilo invazní vojsko Zikmunda Lucemburského. Z historického hlediska, je to uvěřitelné?

Ano, samozřejmě. Když se k tomu přidá realistické zpracování bojových sekvencí, určitě nejde betaverzi hry nic zásadního vytknout. Na větší hodnocení si ale musíme počkat až s vydáním plné hry, která bude i díky kvalitní Kickstarertové kampani na dosah všem hráčům už v zimě.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat