Článek

Kingdom Come: Deliverance – Vlastnosti hry

REALISMUS

Píše se rok 1403 a Čechy bohaté na kulturu, stříbro a rozlehlé hrady se nacházejí v samém srdci Evropy. Hra je založena na pravdivém příběhu králů, jejich dědiců, samotného království, obléhání hradů a mnoha krvavých bitev.

Po smrti krále se jeho nejstarší syn Václav IV. ujímá českého trůnu. Vše by vlastně bylo tak, jako v každém jiném středověkém království, ale má to jeden malý háček…

Zikmund Lucemburský, Václavův bratr a vládce obrovského uherského státu, přichází do země s armádou a Václava samotného pak uvězňuje. Bohužel, právě uprostřed tohoto chaosu se nachází tvoje postava Jindřicha. Žoldnéři zničí tvůj dům, zabijí rodinu a ty sám jsi jediný přeživší tohoto krveprolití. Právě v tomto bodu začíná tvoje strastiplná pouť. Užij si prostředí a život patnáctého století. Bojuj se zbraněmi, které v té době používali rytíři. Zapoj se do epických historických bitev a obléhej slavné středoevropské hrady, krvavá bitva se blíží mílovými kroky…

HRATELNOST

Začni své dobrodružství jako obyčejný syn kováře, který jako jediný přežil krveprolití armády žoldnéřů. Ti nemilosrdně zničili tvůj domov a zavraždili tvou rodinu. Tvůj život se obrátil vzhůru nohama a ty samozřejmě přísaháš, že se pomstíš.

Připrav se na jedinečnou cestu napříč historickou krajinou středověkých Čech.

K dispozici je rozmanitý svět plný nekonečných možností: využij svou pověst a charisma k vyšetřování zločinů a ovlivnění obyvatel v regionu, kteří tě pak zavedou ke kýženému cíli. Překonej všechny překážky, ať už to bude diplomatickými dovednostmi či hrubou silou. Používej různé druhy zbraní, řemeslnické potřeby, zúčastni se historických bitev a obléhání hradů nebo se staň skutečným mistrem meče. Cesta, která tě čeká, je plná těžkých rozhodnutí, špinavých úkolů, nečekaných zvratů děje, krvavých konfliktů a mnoho dalšího! Nedá se proto očekávat, že se budeš při hře nudit…

Naprav všechny chyby a objev v sobě hrdinu!

SYSTÉM AI

Vítej v živém světě Kingdom Come: Deliverance, světě, který dynamicky reaguje na tvé počínání. Cokoli uděláš může ovlivnit realitu světa, samotná hra se odvíjí od tvých činů. NPC postavy nahlásí tvé provinění správním orgánům a ty následně mají vliv na jejich ekonomiku a chování. Pozor, ačkoliv jsi ve službách šlechtice, rozhodně nemáš tak silnou právní imunitu jako on!

Tvá pověst je zde skutečně podstatná: chování hráče totiž přiláká jednotlivé obyvatele. Pokud jsi nemilosrdný, budou na tvé straně stát spíše nebezpečné postavy. Vytváření spojenců není vůbec jednoduché, musíš se zaměřit na konverzaci s ostatními postavami, zvolit správné odpovědi a samozřejmě také udržovat dobré vztahy.

Kingdom Come: Deliverance má hluboký, věrohodný, realistický příběh a výjimečnou úroveň grafických detailů s dynamickým systémem AI, funkčním denním a nočním cyklem a různými variantami počasí, které přivádějí svět 15. století zpět k životu!

Tvé jednání a pověst se budou šířit fámou, proto je velmi důležité dávat si pozor, co říkáš a děláš.

SOUBOJ

Zažij jedinečný systém boje, který je inovativní novinkou herního trhu. Představujeme skutečné a historické bojování mečem. Spolupracovali jsme se zkušenými šermíři, kteří nám pomáhali se samotnými animacemi v našem MoCap studiu. Společně jsme znovuobjevili středověké techniky bojových mečů, které tak můžete ve hře používat.

Potřebuješ čas na vstřebání naučených technik, proto nepospíchej zbytečně do bitev, které nemůžeš snadno vyhrát. Specializuj se na různé bojové styly a vyber si z nabídky zbraní: mečů, seker, palic a mnoho dalších. Před bitvou si nezapomeň pořádně vybrat zbroj a potřebné náčiní.

Chyby jsou fatální!

TECHNOLOGIE 

Ve hře je využíván systém CryEngine, výkonná sada nástrojů, která běží na všech hlavních herních platformách. Tento systém poskytuje bezkonkurenční makro a mikro detaily, HD textury a funkční denní a noční cyklus.

K vytvoření nejrealističtějších animací jsme postavili studio pro snímání pohybu, kde profesionální herci pomáhají dosahovat nejlepších výsledků. Použitím scén tváří herců vytváříme nejrealističtější výrazy tváří a animací mečů.

Současně jsme vytvořili jedinečný herní designový systém SKALD, který využívají naši tvůrci a návrháři her. Prostřednictvím tohoto softwaru je hra Kingdom Come: Deliverance jednodušší a progresivnější!

RPG

Vstup do otevřeného světa RPG, kde ti dáme naprostou svobodu volby.

Hraješ za Jindřicha, syna kováře a vstoupíš do služby zámožného šlechtice, který ti přidělí úkoly. Utváření postavy závisí zcela na tobě, vše ve hře je výsledkem svobodné volby. Můžeš být násilník, který mistrovsky používá všechny zbraně nebo klidně i charismatická postava vyhýbající se častému konfliktu. Měj ale na paměti, že bez ohledu na výběr, budeš čelit následkům, protože (jako snad ve všech podobných hrách) existuje více způsobů, jak úkoly vyřešit.

Užij si obrovskou rekonstruovanou středověkou mapu Jižních Čech: navštiv nejrůznější vesnice, spolupracuj s NPC postavami a podílej se na obléhání hradů a bojováním ve velmi realistických středověkých bitvách! A pozor, nevstupuj raději do hlubokých lesů, protože se v nich můžeš ztratit… a pak bys jen těžko hledal cestu ven…

Zvol si svou budoucnost: buď člověkem nanejvýš slitovným a mírumilovným nebo obávaným bojovníkem ohrožujícím všechny obyvatele v okolí. Bez ohledu na tvůj výběr, tento svět ti dá odpovídající a rozumnou odpověď na tvé činy!

 

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat