Vývojářské studio
KUBAT SOFTWARE
Vydáno
30. srpna 2018
Distributor
Slitherine Ltd.
Země vývoje
Platforma
Typ hry
Multiplayer
Ne
Procesor
Dual Core 2.0 GHz
Paměť
2 GB RAM
Grafická karta
DirectX 9 class GPU with 1GB VRAM
Pevný disk
1500 MB volného místa

Popis hry

Aggressors: Ancient Rome je historická 4X tahová strategie zaměřená na období starověkého Říma. Její vývoj začal již na konci roku 2008 jako volnočasová aktivita hlavního vývojáře, který se rozhodl vytvořit tahovou strategii založenou na jeho vlastní deskové hře. Kromě původních pravidel deskové hry se hra Aggressors částečně inspirovala také hrami jako je Civilization 4 a Colonization a částečně i staršími bestsellery jako byl Panzer General nebo Centurion. Od začátku vývoje byla hra navržena s podporou módů, různých typů počítačových hráčů a v budoucnu i multiplayer podporou.

Během let se hlavní vývoj zaměřil především na mód Ancient Rome, který se pomalu blíží ke svému dokončení. Mód je zaměřený na starověk a při vývoji se náš tým soustředil nejen na vytvoření pravidel a stylu hry, který bude hráče bavit, ale zároveň nám šlo i o historickou přesnost, tj. o vytvoření co nejvěrnější podoby a stavu států v dobách antického světa. Nejde tedy jen o mapy, které jsme vytvářeli podle historických zdrojů, ale i o samotný způsob hry a rozhodování, která na hráče čekají. Důraz byl kladen na takové situace a aspekty řízení země, které museli v minulosti řešit i vládci starověkých kmenů a států.

Hra obsahuje mnoho principů známých z jiných strategických her jako je mikromanagement, vynálezecký strom, různé systémy státní správy, ale zároveň je zde i mnoho nových principů, které pomáhají věrněji navozovat dojem historické reality.

Krátké zprávy

Česká hra Aggressors: Ancient Rome získala výhru na Indie Prize

Studio Kubat Software získalo na Indie Prize London 2019 cenu v kategorii „Nejlepší...

Studio Kubat Software získalo na Indie Prize London 2019 cenu v kategorii „Nejlepší...

Aggressors: Ancient Rome
KUBAT SOFTWARE

Miroslav Žák – 31/05/2019

Česká hra roku 2018 má své nominace

V celkem šesti kategorií bude soutěžit těchto jedenáct her: Kingdom Come: Deliverance,...

V celkem šesti kategorií bude soutěžit těchto jedenáct her: Kingdom Come: Deliverance,...

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.