Grindstone oznamuje budovatelskou hru Preserve která vyjde už toto léto!

Michael Petr – 24/01/2024

Vytvořte si útulný ekosystém podle svých představ! Slovenský herní publisher Grindstone dnes oznámil novou relaxační logickou přírodně-budovatelskou hru Preserve. Ta už stihla na Game Days 2022 získat cenu za nejlepší ART.

 

 

Preserve vyjde na platformě Steam v letních měsících tohoto roku. Ve hře, kterou vyvíjí slovenské studio Bitmap Galaxy, máte za úkol vybudovat živý ekosystém tím, že na zpočátku pustý kousek země umisťujete rostliny a zvířata tak, aby jste vytvořili jejich funkční symbiózu, avšak podle svých představ.

Vývojáři kladou důraz hlavně na volnost, kreativitu a absenci jakýchkoliv prvků, které by na hráče vyvíjeli zbytečný tlak. Vytvořte si tak rozmanité biomy v různých prostředích od alpských lesů a suchých savan až po nádherné karibské útesy, přičemž každé z nich obsahuje typické a jedinečné zvířata, rostliny a samozřejmě i nové výzvy. 

  • Vertikální rozšiřování mapy – Ve hře Preserve budete svojí přírodní hexagonovou diorámu rozšiřovat nejen horizontálně, ale i vertikálně, tím, že budete skládat jednotlivé přírodní vrstvy na sebe.
  • Rozmanité biomy – od lesů a savan až po karibské útesy – každý z biomů má svůj vlastní a jedinečný soubor rostlin, živočichů, či environmentálních výzev, které má hráč za úkol objevit a překonat.
  • Herní módy – Mimo primárního herního Harmony (high-score) módu a logicky zaměřeného Puzzle módu, vám Kreativní mód umožní budovat si svůj svět bez jakýchkoliv omezení. Integrovaný Foto systém vám následně umožní zachytit všechny vaše výtvory do nádherných obrázků a videí.
  • Přírodní divy světa – Nic nemůže zkrášlit vaší mapu víc, než vrcholky zasněžených Alp, romantické levandulové pole či majestátní sekvojové lesy, které můžete získat díky unikátnímu systému upcyklování karet.

Hra Preserve bude vydaná na platformě Steam v létě 2024. Konzolové porty vyjdou o něco později, kdy tvůrci momentálně zvažují hlavně Nintendo Switch. Hráči si můžou hru přidat do Wishlistu na Steamu už teď!

Preserve

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.