DLC pro 1428: Shadows over Silesia se blíží

Miroslav Žák – 23/02/2024

Český sólový vývojář Petr Kubíček, vystupující pod značkou KUBI Games, odhalil detaily o chystaném příběhovém rozšíření pro středověkou akční adventuru 1428: Shadows over Silesia. DLC nese název Tourney at the Bear Rock (Turnaj na Medvědí Skále) a ponoříme se v něm do vzrušujícího světa rytířských turnajů!

S hlavní postavou, Hynkem, budeme nejen svádět souboje na koni, v boji muže proti muži i v lukostřelbě, ale také plnit tajemný úkol, který navždy změní jeho život. V novém dobrodružství se vydáme na hrad Pernštejn, kam se roku 1409 sjeli rytíři, aby v turnaji složili hold kráse a ctnosti panny Magdalény.

1428: Shadows over Silesia - Tourney at the Bear Rock

Seznámíme se s celou řadou skutečných historických postav, z nichž některé budeme muset porazit přímo na kolbišti. Potkáme proradného hradního pána Viléma z Pernštejna, nebo proslulé válečníky Janem Sokola z Lamberka a Jana Žižku, ale mnoho dalších rytířů, jejichž jména dávno zapadla prachem. Jak říká sám vývojář: „Důležité bude zjistit jejich silné a slabé stránky a využít je proti nim.

DLC přinese nejen turnajová klání, ale i příjemné chvíle odpočinku. Zavítáme na hostiny, poslechneme si zpěv trubadúrů, nebo se třeba podíváme na vystoupení kejklířů. DLC vyjde ve třetím čtvrtletí tohoto roku na Steamu, Epicu a GOGu.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články