Článek

Česká hra roku 2018 – vítězové

Letošní ročník předávání cen „Česká hra roku“ je za námi a pro někoho možná překvapivým vítězem je VR hra Beat Saber. Hra od malého studia Hyperbolic Magnetism zvítězila i v ceně redaktorů i v hlavní ceně vývojářů. Beat Saber tak dokázal, že někdy sice menší hra, ale s vypiplanou a návykovou hratelností stačí na to aby porazila roky očekávané RPG, nebo novou hru od Amanita Design.

Warhorse Studios a jejich Kingdom Come: Deliverance pak získalo cenu za nejlepší hru podle YouTuberů, a ceny za Herní Design a Technologické Řešení.
Amanita Design kteří pravidelně sklízí ceny s každou hrou kterou vydají získali se svou hrou Chuchel cenu za Audiovizuální Zpracování.

Největším smolařem cen se pak stala hra DayZ od Bohemia Interactive, které se nepodařilo proměnit ani jednu ze tří nominací.

Kompletní seznam nominovaných najdete na oficiálních stránkách ČESKÁ HRA ROKU.

Do síně slávy se letos dostali bratři Tomáš Smutný a in memoriam Eduard Smutný. Oba pracovali již s prvním českým osmibitovým počítačem zvaným ONDRA. (Což byla kopie počítače Sinclair YX-81)

Nezbývá než říct: Sláva vítězům a čest poraženým.

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat