Česká adventura 1428: Shadows over Silesia míří na Epic, DLC na horizontu a oznámení nové hry

Miroslav Žák – 01/12/2023

Po delší době se opět ozýváme s novinkami ohledně české středověké indie adventury 1428: Shadows over Silesia a s oznámením o nové hře!

1428: Shadows over Silesia míří na EPIC: Od 1. prosince 2023 15:00 SEČ bude k dispozici na Epic Games Store s úvodní slevou 40%. Ať už hráči zvolí Steam, GOG nebo Epic, nově je hra k dispozici za cenu 19.99 eur (snížená z 29.99). Čeští a slovenští hráči mají stále možnost získat hru v rámci fyzické sběratelské Xzone Edice, která navíc obsahuje mini-artbook, pražský groš s vyraženým motivem hry, dva tematické dopisy, samolepky, mapu a také papírovou vystřihovánku. Edice je k dispozici tady: https://www.xzone.cz/1428-shadows-over-silesia-pc.

 

DLC na horizontu: Hodnocení hráčů na Steamu se drží nad 85% (161 hodnocení, vč. retail edic a z toho 139 kladných) a to i díky tomu, že vývoj hry stále probíhá a pravidelně vycházejí updaty opravující chyby. Ale to není vše, co se kolem hry děje. Rád bych oznámil, že začala preprodukce nového obsahu v podobě DLC. Na podrobnosti je ještě brzy, ale příští rok prozradím víc a přinesu teaser trailer.

Nová hra – Kubikon 3D: Práce nikdy není dost, a tak jsem se pustil do vývoje dalšího projektu. Jedná se o menší logickou hru, která spojuje prvky Tetrisu, Arkanoidu, Sokobanu a dalších klasických titulů. Na hráče budou čekat desítky úrovní. V hodnoceném režimu budou moci soutěžit s ostatními hráči z celého světa a porovnávat své dovednosti v žebříčcích. V náhodném režimu se kostky přeskládají pokaždé jinak, což zaručí prakticky neomezenou znovu hratelnost. Kreativci se pak vyřádí ve vestavěném editoru umožňujícím vytvářet a sdílet vlastní levely. Demo bude k dispozici už během dalšího Steam Next festivalu a plná hra vyjde krátce poté, konkrétně do konce druhého čtvrtletí 2024, na platformách Steam a Epic Games Store.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články