Brněnský herní festival Gamer Pie představuje pátý ročník

Miroslav Žák – 07/02/2023

Brněnský herní festival Gamer Pie se vydává se do zákoutí brněnského Kina Art. Pátý ročník odstartuje v pátek večer 31. března a bude pokračovat celodenním programem v sobotu 1. dubna. V pátém vydání se budeme prodírat hlubokými norami videoherního světa. Hlavním motivem ročníku jsou totiž deskoherní doupata a sluje stolních RPG. Návštěvníci se můžou těšit na výpravu plnou přednášek, herních projektů, workshopů, soutěží a bohatého doprovodného programu, kde se podíváme na současné projekty a témata české a slovenské herní scény, a nebudeme zapomínat ani na klasiky.

KOHO ZAVOLÁME? KROTITELE DRAKŮ

Páteční večer nabídne jedinečnou příležitost vidět naživo internetovou show Krotitelé draků ve velkém sálu Kina Art, využívající Dungeons and Dragons. Námořní příběh s vámi budou prožívat naživo hráči z řad českých herců, režisérů, scenáristů a streamerů. Ti se už několik let pravidelně scházejí u světoznámé stolní RPG hry Dungeons and Dragons, pomocí které se každý večer jejich parta mění v bandu odvážných dobrodruhů. Tentokrát to bude ale trochu jinak! Dvě skupiny dobrodruhů mají totiž rozdílné cíle a je dost jisté, že si půjdou po krku. 

POHÁDKY, POVĚSTI A LEGENDY

Sobotní celodenní program festivalu se bude odehrávat již tradičně ve znamení přednášek, které pokrývají širokou paletu témat. Že večerníčky nejsou jen pro nejmenší přijede povídat Kristina Volná z televize Déčko a Cyril Brom MFF UK. Na večerníčky navážeme surreálným zážitkem jménem Afterglitch, titulem z dílny Vladimíra Kudělky. Zavzpomínáme také na slovenskou legendu Spellcross pod taktovkou veterána Mariana Ferka z Nine Rocks Games a na technickou nótu zahraje Honza Martinek s konzolí Playdate. Z deskoherních klenotů se můžete těšit na porci od vývojářů z Czech Games Edition a bude také příležitost si zahrát prototyp pokračování úspěšné deskovky Karak od Romana Hladíka a Petra Mikši.

Foto minulého ročníku:

Tradiční součástí pak bude i Herní bazárek, odkud všechny utržené peníze poputují organizaci Práh jižní Morava, která poskytuje dětem, dospívajícím a dospělým lidem s vážnými psychickými problémy z Jihomoravského kraje pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života.

Nad návštěvou pátého ročníku festivalu Gamer Pie příliš neváhejte, volné lístky jsou už téměř vyčerpané.

Festival Gamer Pie se v Brně pořádá od roku 2016. Stojí za ním spolek MU Game

Studies, z.s., jehož členská základna je složená z absolventů, studentů a pedagogů Masarykovy univerzity a dalších herních nadšenců.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články