Asmodeus – návod

Miroslav Žák – 24/06/2017

V jeskyni, kde se začíná, je nutno najít v hliněné nádobě louče, křesací kamínky a léčivý kořínek. Chodbami probluďte až nahoru – do kraje (cestou vás budou obtěžovat skřeti – bijte je na nejzranitelnější místa [např. hlava] a občerstvujte se léčivými kořínky). Jděte ke katapultu (je v lese před městem), vezměte ohnutou kliku, doneste ji do města kovářovi a nechte ji narovnat. Zajděte do kasáren – seberte tam papír, co leží na bednách vpravo a klikněte s ním na ikonu štítu na vašem panelu. Potom jděte ke vchodu do jeskyní mezi tvrzí a velkou horou – tam najdete 3 kameny. Jděte ke katapultu, zastrčte do něj kliku, natáhněte, nabijte kámen, klikněte na malý kotouček uprostřed katapultu, nastavte č. 8 a vypalte. Poté se můžete vydat do štol za katapultem.

Projděte všechny místnosti – musíte najít kbelík a uhlí do něj, krumpáč, kterým narubete stříbro ze stříbrné žíly, klíč schovaný ve stole a 3 kořínky Horbuldíku. Blízko východu je zamčená mincovna (odemkněte nalezeným klíčem) – tam nasypte uhlí do obou pecí, zapalte oheň, použijte dmychadlo, nasypte do levé pece (vrchem) stříbro, zavřete všechna dvířka a malým kolečkem spusťte. Seberte vyrobené mince a jděte do hradu. Tam pokecejte se všemi a jděte do kasáren – pokecejte a vydejte se do kovárny – kupte brnění, meč, štít a helmu (dle vlastního výběru a peněz). Jděte zpět do kasáren a vyslechněte si zadání úkolu. Vydejte se do tvrze – padací most se spustí po zatroubení na roh, který visí před tvrzí. Ukažte strážníkovy glejt, který vám dal kasárník a jděte do věže – nahoře použijte křesací kameny na svíčku a seberte klíček – tím odemkněte truhlu dole a vezměte mosazný klíč a Eteron. Vydejte se do jeskyní, ze kterých jste vyšli na začátku hry a o 2 patra níž odemkněte dveře mosazným klíčem – zabijte baziliška (je nutné se po zabití ocasu občerstvit kořínky) – vezměte jeho hlavu a vraťte se do kasáren, kde vás pasují na vojáka (nyní již můžete do trůnního sálu).

Běžte do hradu a pohovořte s vězněm i strážníkem, jděte do města a žebrákovi dejte 5 měďáků – dá vám za ně vývrtku, kterou navrtáte třetí sud v hradní hodovně. Ve městě u obchodníka kupte láhev a jděte za kořenářkou (sídlí za městem). Tam jí dejte 3 Horbuldíky (pokud jste 3 nenašli – můžete nějaké koupit u trpaslíka v jeskyních pod horou), za které vám dá uspávací prášek. V hradní hodovně naberte do lahve víno ze sudu a nasypte do něj spací prášek. Víno pak dejte strážnému u vězení. Seberte mu malý klíček, kterým otevřete vězení. Mezi deskami napravo od šibenice najdete malý papírek – vezměte ho. Jděte do trůnního sálu, projděte knihovnou, potom po schodech až dojdete ke stroji s třemi ciferníky. Nastavte kód podle toho, co vám řekl vězeň a přepisu kódů (je to mřížka, lomené písmeno S a znak úsečky – myslím). Zatočte kolem a mělo by se ozvat zarachocení zvedání poklopu. Sejděte dolů po schodech a vejděte do katakomb. Projděte až na konec, otevřete sarkofág a vezměte druhý Eteron.

Otočte se o 180 stupňů a dojděte na nejbližší křižovatku, otočte se doleva a dojděte do místnosti s několika nádobami – otevřete druhou nádobu zprava a vezměte svitek (doufám, že jsem se trefil). Svitek si přečtěte kliknutím na ikonu štítu. Jděte do jeskyní pod horou a strážného démona zapuďte vyřknutím zaříkadla ze svitku. O patro výš najdete dřevěnou místnost – dojděte až ke kamennému stolci, otočte se doprava a klikněte na desku- po odsunutí jděte dovnitř, kde na zemi najdete šroub. Nezapomeňte vzít peníze z truhly se kterými naložte dle svého uvážení. Prohledejte v patře všechny schránky na stěnách, měli byste v nich najít deník a zahnutou tyč. Deník si přečtěte. S holí se vypravte ke krysí díře. Díru holí prohrábněte. Seberte šroub. Vraťte se k východu z jeskyně. Běžte ke stavidlu, zde musíte podle kapání potrubí zprůchodnit odtok.

Běžte k dříve zatopeným schodům a sejděte níže. U křižovatky pokračujte doleva. Najděte hrob, kde je podle deníku uložen šroub. Odsuňte desku a šroub je váš. Při návratu zpět jděte nalevo (vzhledem od hrobů). Vyjděte 4 patra výše. Najděte místnost se suchým stromem. Porazte tuhého ďáblíka a z nádoby seberte poslední šroub. Vyjděte o jedno patro výše a do děr v mřížích našroubujte všechny šrouby. Mříž otevřete. Nad okénkem se podívejte na nápis. Pokud nejde přečíst přečtěte si nejdříve svitek se starou abecedou. Ten je v knihovně v tajné schránce. Vraťte se do kraje a jděte až do jeskyně za kořenářkou. Dveřím řekněte heslo z nápisu nad oknem. V hrobkách najděte sarkofág, ten otevřete a seberte mumii náhrdelník. Teď se vraťte do hory do nejvyššího patra a zde vložte náhrdelník od mumie do stěny. Máte poslední eteron. Vraťte se na úplný začátek hry a položte všechny eterony na podstavce. OUTRO…
22. 11. 2007

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.