Zveme Vás na veletrh SPIEL ’23

Miroslav Žák – 26/05/2023

Na největším veřejném veletrhu her na světě se setkáte s více než 100 000 herními nadšenci, obchodními partnery, držiteli licencí a novináři z celého světa.

Mezinárodní herní dny nastavují standardy v herním prostředí již 40 let. Ti, kteří chtějí dnes a v budoucnosti hrát na domácím a mezinárodním herním trhu, se zde prezentují, protože na veletrhu SPIEL se setkává domácí a mezinárodní herní průmysl. Účast na veletrhu je tak každoročním vrcholem a nedílnou součástí prodeje výrobků pro vystavovatele z celého světa.

Veletrh SPIEL je letos opět zařazen do dotačního programu NOVUMM pro malé a střední podniky. Pod hlavičkou agentury CzechTrade bude uspořádána společná expozice ČR. Společný stánek je jednou z podmínek dotačního programu. Vystavovatelé, kteří splní podmínky, budou moci čerpat dotaci až do výše 80 tisíc Kč.

K dispozici na společném stánku bude plocha 4, 6 a 9 m2. Zájemci se mohou hlásit veletržnímu zastoupení ČNOPK na e-mail messe1@dtihk.cz nebo kontaktní osobě z CzechTrade Ing. Jaroslavě Pacákové na e-mail: jaroslava.pacakova@czechtrade.cz.

Dotace jsou poskytovány i samostatným vystavovatelům v případě, že splní podmínky dotačního programu. Na webových stránkách CzechTrade naleznete seznam potřebných dokumentů.

Údaje a fakta o veletrhu

Veletrh SPIEL si i během pandemie COVID-19 udržel pozici největší a nejdůležitější prezenční platformy pro hry a opět nastavil standardy na veletržní scéně. Digitální akce, která se konala v roce 2020 na speciálně vytvořené platformě SPIEL.digital, zaznamenala ohromujících 148 000 návštěvníků. V následujícím roce byl úspěšně zahájen nový live ročník ve veletržních halách v Essenu. Jako první veletrh, který se po pauze způsobené pandemií COVID-19 vrátil na výstaviště v Essenu, přilákal SPIEL’21 navzdory mnoha cestovním omezením 620 vystavovatelů z 41 zemí, 96 300 návštěvníků a vice než 1 000 novinek ve světě her. Veletrh SPIEL ’22 nadchl jak publikum, tak vystavovatele. V prvním roce téměř bez cestovních omezení po pandemii COVID-19 si veletrh SPIEL připsal 147 000 návštěvníků, více než 1 800 novinek a 980 vystavovatelů z 56 zemí všech kontinentů. To ukazuje, že i v časech, které nás čekají, zůstávají vedoucí veletrhy jako SPIEL relevantní pro návštěvníky i vystavovatele.

Zveme Vás na veletrh SPIEL '23

Mediální účast na veletrhu SPIEL

Již několik let je veletrh SPIEL úspěšný také díky ohromujícímu domácímu i zahraničnímu mediálnímu ohlasu. Po celé čtyři dny se na místě nacházejí stovky novinářů z celého světa a dělají z veletrhu SPIEL ideální fórum pro úspěšnou tiskovou a PR práci. Bezplatná prezentace vašich nových produktů na výstavě nových produktů! – Toto je místo, kde tisk a obchod získávají informace. Mnoho vystavovatelů si vytváří profil díky novinkám, které představují na veletrhu SPIEL. Téměř výhradně využívají možnosti prezentovat své inovace tisku a obchodu také na „výstavě novinek“ veletrhu SPIEL. Tato dodatečná služba je pro vystavovatele zdarma.

Prodej vítán!

Všichni vystavovatelé mají povolení prodávat své zboží. Mezinárodní herní dny tak poskytují velkou příležitost pro prezentaci i malých, rizikových výrobků a jejich prodej přímo spotřebitelům, do obchodu nebo prostřednictvím licence velkému výrobci.

Herní nadšenci a odborní návštěvníci z celého světa dělají z veletrhu SPIEL jedinečnou událost

V roce 2022 přišlo do výstavních hal v Essenu 147 000 nadšených hráčů, obchodníků, pedagogů a zástupců veřejných institucí z Německa i ze zahraničí, kteří se informovali o aktuálních novinkách. Stánky výrobců byly ve všech čtyřech dnech veletrhu téměř okamžitě obsazeny po otevření výstavních hal.

A tak vystavovatelé na závěr veletrhu ohlásili opět výborný prodej, objednávky a mnoho uzavřených licenčních obchodů s dalšími evropskými zeměmi, USA a Asií.

Veletrh SPIEL představuje celé spektrum herního průmyslu

Na veletrhu SPIEL je představeno celé spektrum her: deskové, rodinné, dospělé a dětské hry, strategické, dobrodružné, hry na hrdiny, fantasy, miniatury, sci-fi hry a komiksy, včetně elektronických her a hraček.

Koncept veletrhu SPIEL

Tajemství úspěchu této výstavy spočívá v myšlence, která byla poprvé uskutečněna v roce 1983: zákazník a návštěvník se zájmem o hry a hračky na Mezinárodních hracích dnech dostává možnost hrát si na každém stánku s jakýmkoli zde vystaveným produktem. Tímto největším světovým festivalem her se stává také „Testivalem her“ s vysokou úrovní zábavy a tisíce rozhodnutí o nákupu padají v hravé atmosféře zvláště snadno.

Akční programy

Mezinárodní hry nabízejí rozsáhlý doprovodný program pro mladé i starší ročníky. Téměř všichni vystavovatelé pořádají soutěže, aby zaujali publikum a získali pozornost

médií pro svůj produkt. Na stáncích se konají autogramiády autorů a ilustrátorů her, mnoho úvodních her, mistrovství a turnajů, výstavy, živé hry na hrdiny, velké hry a další. Řada asociací informuje o klasických hrách, jako jsou šachy, go nebo backgammon.

Den pedagogů

Po velkém úspěchu v letech 2019 a 2022 se také v roce 2023 opět koná den pedagogů v rámci veletrhu SPIEL, který je určen pedagogům, učitelům a zájemcům, kteří chtějí začlenit společenské hry do svého profesního života. Vědecké přednášky a diskusní kola nabízejí možnost aktivní výměny názorů a ukazují, jak se stolní hry mohou využívat ve výuce a dalších edukačních oblastech. Ve zvláštní místnosti mimo běžný ruch veletrhu mají vystavovatelé veletrhu SPIEL možnost prezentovat zvláště ty hry, které jsou vhodné pro pedagogické účely. Den pedagogů tak nabízí svým návštěvníkům možnost se nejenom seznámit s odbornými přednáškami, ale také si prohlédnout a vyzkoušet různé vzdělávací hry a získat informace přímo od vystavovatelů.

Jako vystavovatelé můžete také využít tuto platformu a soustředit se na své vzdělávací hry. Tímto způsobem se dostanete přímo ke své cílové skupině a můžete ji cíleně informovat o svých produktech.

Ceny stánků

Díky možnosti rezervace levných stánků o velikosti 10 metrů čtverečních za cenu od 815 eur plus DPH je na veletrhu v Essenu, na rozdíl od mnoha jiných veletrhů, možné nalézt kromě velkých výrobců také mnoho nezávislých autorů, malých vydavatelství a výrobců hraček. Základní cena za stánky větší než 10 metrů čtverečních je 119 eur na metr čtvereční plus DPH.

Galerie prototypů/Ulička umělců

Pro herní autory, kteří chtějí prezentovat své prototypy vydavatelům a veřejnosti, nabízíme stoly na tzv. „Galerii prototypů“. V galerii prototypů není povolen žádný prodej. Ilustrátoři, umělci a kreslíři komiksů se mohou prezentovat v „Uličce umělců“ za symbolický poplatek a vyhotovovat kresby pro návštěvníky. Prodej veřejnosti je povolen.

Termín uzavírky přihlášek

Pokud i vy chcete využít příležitosti prezentovat své produkty široké veřejnosti, prosím zašlete nám přihlášku nejpozději do 15. května 2023. Kontakt: messe1@dtihk.cz.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.