YesterMorrow – časoprostorová skákačka ze Slovenska

Kristýna Hrabalová – 09/05/2019

Slovenské studio Bitmap Galaxy je studio malé, leč zapálené pro herní vývoj. Letos v únoru poprvé zveřejnilo teaser záběry jeho připravované hry na zařízení PC, MAC a Nintendo switch. YesterMorrow je single player 2D platformer, kde se mísí akčnost s hádankami, zatímco je celá hra obalená v napínavém příběhu s několika konci. Jak již název lehce napovídá, děj se odehrává  ve dvou časových linkách najednou. Mladá dívka cestuje mezi nehezkou budoucností zalitou nikdy nekončící nocí a zatím ještě bezpečnou minulostí. Proč? Aby mohla zachránit svou rodinu a svět před blížící se katastrofou.

Hráči budou ve hře překonávat překážky za pomocí skoků časoprostorem, ale budou se muset ještě vyhýbat monstrům číhajícím ve stínech po setmění. I když monstra mohou nabídnout vývojářům celou škálu možností jak si to s nimi vyřídit ručně stručně, Bitmap Galaxy se chtějí vyhýbat zbytečnému násilí, a tak veškeré akční sekvence spočívají ve vaší hbitosti a uhýbání. Nápad nepřátelé versus protagonista s jedinou utíkací možností (tuto kombinaci mimo jiné vídáme častokrát v survival hororovém žánru her) je zajímavým tahem po stránce herních mechanik. Na trhu plném pixelových a kreslených plošinovek je tato volba jeden z možných aspektů jak mezi ostatními zazářit.

Denní i noční časové linky mají své charakteristické, náladu ovlivňující variace barev, kde můžeme už na první pohled určit kontrast mezi katastrofickým a klidným světem. Typ trailerové hudby ve hře nečekejme. V přítomnosti nás čeká stylovější pokorná hudba, na druhé straně v budoucnosti zase tajemnější. Ačkoliv je děj stále opředen záhadou a známe jen obecný základ, vzbuzuje v nás zvědavost. Zatím je nad tisíc možností, jak se bude ubírat a je na samotných vývojářích, čím se nás rozhodnou ohromit.

Ještě bude nějakou chvíli trvat, než nám bude známo oficiální datum vydání a samotná dokončená hra spatří světlo světa, ale doufáme, že čekání bude stát za to!

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články