Článek

Wube Software – Historie

Další ze známých pražských herních studií je Wube Software. Vzniklo v roce 2012, za jeho spuštěním stojí Michal „Kovarex“ Kovařík a Tomáš Kozelek. Původní nápad na nejslavnější hru z produkce tohoto studia vznikl v restauraci. Zprvu mělo jít o malou hru, jejíž výdělek bude odpovídat skromným nákladům. Projekt se ale pořádně rozrostl, nezávislá budovatelská strategie Factorio už vydělala desítky milionů korun, prodány jsou statisíce kopií a hra je k dispozici i na Steamu.

Hru si velmi oblíbil dokonce i vývojář Minecraftu

O slávě hry Factorio nejvíce vypovídá to, že zaujala Markuse Perssona, mimo jiné autora velmi populárního Minecraftu. Samotná hra nabízí špičkovou hratelnost, teoreticky u ní můžete sedět neustále – a zdokonalovat den po dni vlastní velkou továrnu. Sami tvůrci jsou velmi překvapení, jaký má jejich hra úspěch. Wube Software Ltd. sídlí v Praze na Novém Městě (konkrétněji Křemencova ulice 185/1).

Minimální systémové požadavky nejsou příliš náročné, hru si dobře zahrajete na PC, které nabízí 4 GB RAM, přinejmenším 512 MB paměti na grafické kartě, Dual core procesor a jeden gigabajt prostoru na pevném disku. Doporučené systémové požadavky, vhodné zejména pro ty, kteří si hru chtějí užít ve Full HD, jsou 8 GB RAM a 2 GB grafické karty. Aktuálně se hra prodává za dvacet dolarů, což je v přepočtu necelá pětistovka. Samozřejmě si nejprve stáhněte demoverzi, která je k dispozici bezplatně – ať víte, zda půjde o váš šálek kávy.

Těžíte, vypravujete vlaky, organizujete práci robotů a ropných rafinerií, získáváte zdroje energie, ale také se vyhýbáte zbytečnému znečištění zdrojů. Hráče jistě potěší i pestré minikampaně, v tuto chvíli jsou k dispozici hned tři. I o tom je hra, které se už nějakou dobu říká ve světě herních nadšenců Factorio…

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat