Článek

World of Castles se připomíná novým updatem

Česká budovatelská hra World of Castles stále žije. Menší ticho a oddálení práce na projektu zapříčinila práce na dalším titulu studia Hammer Games s názvem Transport Services, který vyšel na konci loňského roku, a který zároveň odčerpával jak lidské tak finanční zdroje od World of Castles. Hra pobývá od roku 2017 v early accessu a na konci dubna se dočkala po čtyřměsíčním tichu nového patche.

World of Castles se od začátku prezentuje jako velmi otevřený simulátor nejen stavění hradu a vesnic, ale cílem autorů je poskytnout hráčům také vhled do života tehdejších obyvatel rozlehlých tvrzí a malebných vesniček. Za téměř dva roky, které je zatím hra dostupná, si hra našla své fanoušky, kteří oceňují sandboxou hratelnost i míru detailu, s níž může hráč při stavbě hradů počítat. Dlouhé ticho kolem vývoje a nových updatů ovšem hře nijak nepomohla, a to především kvůli technickému stavu early access verze, který je poplatný dané verzi, ale ani tak není zrovna zářný.

Když už to tak začalo vypadat, že po vánočním updatu od vývojářů se hra pomalu odebírá do propadliště dějin, objevil se na konci dubna nečekaný update. Vývojáři v něm přidávají nové možnosti terraformingu, nové modely, dynamické počasí a změn se dočkaly také některé ovládací prvky. V praxi jde o poměrně slabou záplatu, kterých by hra potřebovala mnohem víc a mnohem častěji. Na druhé straně je dobré vidět, že autoři na svůj budovatelský sen ještě nezanevřeli a ti z nás, kterým podobné hry imponují, mají tak šanci dočkat se i dalšího obsahu a jednou třeba i plně funkční verze.

World of Castles se s patchem 0.0.04 dá pořídit za necelých 27 € na Steamu, čímž podpoříte vývojáře v jejich úsilí.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat