WesTurn – stratégův výlet na Divoký západ

Kristýna Hrabalová – 16/05/2019

Na game jamech vzniká spousta zajímavých výtvorů. Akce tohoto rázu jsou navíc skvělou příležitosti i pro vznik nových přátelství. Právě na jednom game jamu se potkali členové nového pražského vývojářského studia Mouse Memories.

Jeho zakladatel, Tomáš Ciboch, přišel s prototypem hry. Tu malé studio prezentovalo při pár příležitostech a sklidili úspěch i dostatek zpětné vazby k tomu, aby objevili zápal a motivaci pokračovat. Projekt WesTurn byl na světě pod štítkem „naše první komerční hra“.

Tam, kde se střílí

WesTurn je tahovka odehrávající se na nemilosrdném divokém západě. V ní si budete moci založit celý gang barvitých charakterů a pouštět se s nimi do boje proti jinému hráči. Tahovky jako takové čerpají častokrát inspiraci u hry šachu. WesTurn se však bude ubírat trochu jiným směrem.

Součástí hry nebude vyčkávání na oponenta jak jsme ve většině tahových her zvyklí. Tady se veškeré strategizování provádí s vaším oponentem naráz a musíte odhadnout, kam nepřítel stoupne a kterým směrem střelí, či kam se schová. Oba hráči učiní rozhodnutí a po skončení strategické fáze se podíváte na rozuzlení vašich akcí a jste zase oba na tahu.

Jelikož je hra stále ještě v plenkách, ledacos se může změnit. Simultánní tahový systém tvoří s jednoduchým designem dosti příhodnou kombinaci a nabízí okénko inspirace a zábavy pro ostatní herní nadšence. Mimo to je jednoduchost pěkná v tom, že nepůsobí programátorům noční můry a hráčům senzorické přetížení.

WesTurn je stále prototypem. Jsme zvědaví, jakým směrem se hra ubere a zda-li Mouse Memories ukáží, jestli mají na to, zkrotit vlastní nápad a předvést jej potom v plné parádě. Hra by se navíc měla objevit na blížícím se festivalu a konferenci Game Access v Brně.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články