Vychází spaghetti western Blood Will Be Spilled

Kristýna Hrabalová – 23/05/2019

Pomsta prý chutná nejlépe za studena. O tom se přesvědčí náš hlavní hrdina Jack. Komáří pistolník, jenž okusil zradu na vlastní kůži. Prohnaný Calaveras Gang se má na co těšit, protože komáru Jackovi je jedno, jestli své nepřátele dostane živé, nebo mrtvé! Blood Will Be Spilled je pocta spaghetti westernům zpracovaná do podoby 2D plošinovky s taktickými tahovými souboji, které se soustředí jak na prvky hratelnosti, tak i na ty příběhové.

Doublequote Studio z Bratislavy vzniklo v květnu 2014 ve svém čtyř členném obsazení. Jejich prvotina Blood Will Be Spilled začala jako projekt jen tak pro zábavu. Poprvé po kusadla ozbrojení brouci vykoukli na GDS konferenci roku 2014 v Praze. Hratelný prototyp byl o pár měsíců později představen v lednu na CEGC 2015 ve Vídni. Hned poté se autoři pustili do velmi přímočarého vývojového postupu:

“Demo 1, najít chyby, dělat škrty, přidat, upravit, implementovat, demo 2, prezentovat na konferenci a repete.”

Po této vývojové fázi v roce 2016 se bratislavská vývojářská skvadra rozhodla seknout s demoverzí a začít vyvíjet plnou hru. Neuplynula dlouhá doba a hra obdržela finanční podporu od Slovak Art Council, která umožnila vývojářům sundat rukavičky a jít do toho na sto deset procent. V tuto dobu hra prošla menší proměnou. Z realtime bojové mechaniky přesedlali autoři na taktickou tahovku. Z mého úhlu pohledu jde rozhodně o zajímavé rozhodnutí.

Co na Blood Will Be Spilled okamžitě zaujme, je osobitý kreslený styl, hudba a v neposlední řadě i samotný dabing. Příjemně překvapil například povědomý hlas Eliase Toufexe. Tenhle pán si střihnul role v mnoha hrách, ale nejvíce vyvstanou na paměti hry jako Deus Ex (Adam Jensen), či Assassin’s creed Odyssey (Nikolaos).

Na cestě za komáří pomstou se hráč samozřejmě neobejde bez spousty zbraní a možností je vylepšovat. Kolty mnoha druhů otevírají možnosti různým gameplayovým stylům. Spolehnete více na sílu svých kvérů, nebo budete taktizovat a prostředí bude vaší pravou zbraní?

Vývojáři pracují s iterací a věnují svému dílu extra péči,  což se krásně promítá do nadcházejícího finálního projektu, který mimo jiné jde do světa už dnes, tedy 23. května. Věříme, že si ve hře užijeme skvělou westernovou  atmosféru stejně jako my. Takže taste kolty a pusťte se do honby za spravedlností!

Update: Bohužel se vydání hry posunulo až na 29. května.

 

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články