Vojenská simulace Arma od Bohemia Interactive slaví 20 let. První díl je dočasně zdarma

Miroslav Žák – 23/06/2021

Včerejší den, 22. červen 2021, je pro české herní studio Bohemia Interactive významným milníkem. Uplynulo totiž přesně 20 let od debutu legendární série Arma. Úspěch prvního dílu Cold War Assault dopomohl „Bohemce“ dostat se do myslí a srdcí fanoušků vojenských simulací po celém světě. Oslavy odstartovaly streamem s CEO Markem Španělem a kreativním ředitelem Ivanem Buchtou, slavit se ale bude následujících 20 dní – zejména na sociálních sítích Bohemia Interactive (#20DaysOfArma).

Série Arma nejenže definovala žánr vojenských simulací s otevřeným světem, ale díky své přístupnosti pro modování dala vzniknout množství komunitního obsahu. V průběhu let využívala kreativní komunita platformu Arma k vylepšení herních zážitků, inovovala žánr survival a přispěla ke zrodu her typu battle royale. Klíčové momenty a zajímavá data z historie série Arma si můžete prohlédnout ve speciální výroční infografice (hi-res verze v příloze).

Legendární série, která definovala žánr: Vojenská simulace Arma od Bohemia Interactive slaví 20 let. První díl je dočasně zdarma

Oslavy 20. narozenin odstartovaly 22. června, kdy zakladatel a CEO Bohemia Interactive Marek Španěl, kreativní ředitel Ivan Buchta a komunitní manažer Arma 3 Niles George pro fanoušky uspořádali live stream. V rámci něj se ohlédli do historie vzniku jednotlivých her série, zahráli si naživo některé ikonické mise a představili fanouškům několik novinek. VOD je k dispozici ke zhlédnutí na oficiálním kanálu Arma YouTube.

Alespoň prostřednictvím předtočených videopřání se na streamu objevily některé legendy série Arma, jako Viktor Bocan, Jay Crowe, Dean Hall nebo jeden z otců zakladatelů série Jan Hovora.

Nechyběly ani dárky pro fanoušky. Představen byl speciální balíček Arma 20th Anniversary Edition se zvýhodněnou cenou, který obsahuje všechny tituly Arma. První díl série Cold War Assault je navíc na Steamu a GOG po dobu dvou dnů zdarma.

Se dvěma dekádami „v zádech“ má tým Bohemia Interactive co oslavovat. Narozeninový stream tak pouze odstartoval dvacetidenní oslavy, během kterých se fanoušci série dočkají dalších dárků, soutěží a zajímavého obsahu. Sledovat je mohou na sociálních sítích Bohemia Interactive a Arma 3 pod hashtagem #20DaysOfArma.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.