VisionGame sbírka pro Masarykův onkologický ústav Brno

Michael Petr – 24/04/2021

Připojte se do finanční sbírky pro Masarykův onkologický ústav Brno. Ve VisionGame máme každý v rodině někoho, kdo buď prodělal rakovinu, nebo s ní aktuálně bojuje. V době, kdy lidé kvůli pandemii často zanedbávají prevenci, případně jsou jim různá vyšetření odkládána, jsme se rozhodli trochu podpořit Masarykův onkologický ústav Brno.

Ústav původně pojmenovaný Masarykova léčebna „Dům útěchy“ byl slavnostně otevřen 13. ledna 1935. O jeho vznik se kromě Lucie a Jaroslava Bakešových významně zasloužil i tehdejší prezident T. G. Masaryk, a proto také ústav nese jeho jméno. Od té doby se specializuje na prevenci a léčbu rakoviny.

Masarykův onkologický ústav Brno

Rozhodli jsme se však touto formou podpořit i jiné sbírky a darovali jsme proto například řadu předmětů s havrany do Charitativního bazárku na festivalu Gamer Pie

Oslovil jsem tedy různé tvůrce z herní branže, aby po svém zpracovali havrana z našeho loga. Byl jsem příjemně překvapen, v podstatě všichni oslovení přislíbili účast. Samozřejmě ne každý mohl hned, kvůli home office a zavřeným školám, ale budou se postupně přidávat..

Zde najdete krátký profil autorů, kteří se podíleli na tvorbě havranů a kterým moc děkujeme za jejich zapojení se do projektu:

eniac  (eniac-ninja / Nightcall)

Autor komiksových ilustrací, animací, ale také připravované hry Heavy! eniac vytvořil tuto parádní koláž, kde se potkávají hry větší i menší, staré i nové, české i slovenské. Dokážete poznat všechny?

vision havran eniac

Sanja Čežek (Fuchs+Dachs)

Sanja Čežek a její manžel Dušan Čežek mají s tvorbou her bohaté zkušenosti. Jako studio Fuchs+Dachs se podíleli na grafické stránce mnoha titulů. Především ale stojí za hitem Ministry of Broadcast, což je jejich autorský projekt, který vytvořili společně s duem programátorů Twin Petes. Rozhovor o hře najdete zde.

Sanja Čežek

Marcel Dokoupil (marceldokoupil)

Ilustrátor, designer a storyboardist na volné noze Marcel Dokoupil vytvořil Robohavrana.

Marcel Dokoupil

Jakub Špiřík (sukuba)

Tak trochu renesanční člověk je tenhle Kuba Špiřík. V pracovní době Senior UI Designer v Ashborne Games. Ve volných chvílích leader v kapele Jáma s hranostajem a aby se náhodou nenudil, tak v roce 2016 odstartoval dnes již tradiční festival Gamer Pie. První herní festival v České republice, co si rád hraje a myslí to vážně! Do kolekce havranů přispěl tímto voodoo/occult havranem.

Kuba Špiřík

Pavel Novák (polyperfect)

Pavel je zkušený designér a od roku 2019 Managing Director ve společnosti polyperfect, která se zaměřuje na tvorbu assetů pro Unity, ale má na svědomí také tuto interaktivní mapu University Tomáše Bati ve Zlíně. Na této universitě Pavel také připravuje magisterské studium v oboru Game Design. Tam první studenty začnou připravovat na kariéru ve hrách již letos od září. S Pavlem máme na stránkách také rozhovor.

polyperfect

Jaromír Plachý (Amanita Design)

Jaromír Plachý stojí za hrami Botanicula, Chuchel a nově také Happy Game, která inspirovala i tohoto Halloween havrana. Více o něm a jeho hrách se dozvíte v našem rozhovoru.

Jaromír Plachý

David Broček (Digital Mosaic Games)

David Broček je autor her jako Morning Shift, nebo Metaphobia, které můžete hrát zdarma. Momentálně pracuje na adventurách Castle Dornstein a Goblin’s Journey.

David Broček - Havran

Marek Rosa (Keen Software House)

Art tým studia Marka Rosy, které proslulo hlavně díky jejich stále víc a víc se rozšiřující pecce Space Engineers připravilo tohoto „Space Havrana“

Marek Rosa Havran

Marek Hlavatý (Artillery)

Tvůrce hry Catie in MeowmeowLand vytvořil tohoto „zchudlého Lorda Havrana“

Marek Hlavatý

Další autory budeme postupně přidávat.

Pokud jste autor, kterého jsem zatím neoslovil, ale chtěli byste se přidat, tak mi napište na michael@visiongame.cz

Akce zatím není naplno spuštěna. Zatím sbíráme havrany. 

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články