Exkluzivní

VisionGame sbírka pro Masarykův onkologický ústav Brno

Připojte se do finanční sbírky pro Masarykův onkologický ústav Brno. Ve VisionGame máme každý v rodině někoho, kdo buď prodělal rakovinu, nebo s ní aktuálně bojuje. V dnešní době, kdy lidé kvůli pandemii často zanedbávají prevenci, případně jsou jim různá vyšetření odkládána, jsme se rozhodli trochu podpořit Masarykův onkologický ústav Brno.

Ústav původně pojmenovaný Masarykova léčebna „Dům útěchy“ byl slavnostně otevřen 13. ledna 1935. O jeho vznik se kromě Lucie a Jaroslava Bakešových významně zasloužil i tehdejší prezident T. G. Masaryk, a proto také ústav nese jeho jméno. Od té doby se specializuje na prevenci a léčbu rakoviny.

Masarykův onkologický ústav Brno

Nechci sem tahat víc emocí než je potřeba. Myslím, že většina lidí si asi uvědomuje, že léčit se s tímto typem nemoci není zrovna lehké jak pro pacienta, tak pro jeho nejbližší okolí. Proto jsme se rozhodli zkusit aspoň trochu podpořit snažení tohoto úžasného centra, kde opravdu každý den zachraňují životy.

Oslovil jsem tedy různé tvůrce z herní branže, aby po svém zpracovali havrana z našeho loga. Byl jsem příjemně překvapen, v podstatě všichni oslovení přislíbili účast. Samozřejmě ne každý mohl hned, kvůli home office a zavřeným školám, ale budou se postupně přidávat.

Ideou projektu je, že jsme výši příspěvku stanovili na 200,- Kč. Buď můžete přispět pouze to, nebo si vybrat nějaký předmět s havranem od některého z autorů. V nabídce jsou zatím 2 typy hrnků, trička, mikiny a dva typy batohů, nebo kšiltovky.

U těchto předmětů je cena stanovena jako výrobní cena + 200,- Kč. VisionGame na tom žádnou přirážku nemá. Vzhledem k tomu, že úplně nevíme na kolik bude akce úspěšná, tak jsme zatím nezakládali žádný transparentní účet, ale jména (případně přezdívky) lidí, kteří přispěli budeme postupně sepisovat do spodní části tohoto příspěvku, abyste se zde mohli najít a tím, že budou všichni dávat stejnou sumu se dá snadno spočítat, kolik je aktuálně v banku. V momentě, kdy částka dosáhne nějaké kulaté číslo, tak to vždy darujeme jako celek, abychom to nedávali MOÚ po stovkách.

Také zde najdete krátký profil autorů, kteří se podíleli na tvorbě havranů a kterým moc děkujeme za jejich zapojení se do projektu:

eniac  (eniac-ninja)

Autor komiksových ilustrací, animací, ale také připravované hry Heavy! eniac vytvořil tuto parádní koláž, kde se potkávají hry větší i menší, staré i nové, české i slovenské. Dokážete poznat všechny?

vision havran eniac

Sanja Čežek (Fuchs+Dachs)

Sanja Čežek a její manžel Dušan Čežek mají s tvorbou her bohaté zkušenosti. Jako studio Fuchs+Dachs se podíleli na grafické stránce mnoha titulů. Především ale stojí za hitem Ministry of Broadcast, což je jejich autorský projekt, který vytvořili společně s duem programátorů Twin Petes. Rozhovor o hře najdete zde.

Sanja Čežek

Marcel Dokoupil (marceldokoupil)

Ilustrátor, designer a storyboardist na volné noze Marcel Dokoupil vytvořil Robohavrana.

Marcel Dokoupil

Jakub Špiřík (sukuba)

Tak trochu renesanční člověk je tenhle Kuba Špiřík. V pracovní době Senior UI Designer v Ashborne Games. Ve volných chvílích leader v kapele Jáma s hranostajem a aby se náhodou nenudil, tak v roce 2016 odstartoval dnes již tradiční festival Gamer Pie. První herní festival v České republice, co si rád hraje a myslí to vážně! Do kolekce havranů přispěl tímto voodoo/occult havranem.

Kuba Špiřík

Pavel Novák (polyperfect)

Pavel je zkušený designér a od roku 2019 Managing Director ve společnosti polyperfect, která se zaměřuje na tvorbu assetů pro Unity, ale má na svědomí také tuto interaktivní mapu University Tomáše Bati ve Zlíně. Na této universitě Pavel také připravuje magisterské studium v oboru Game Design. Tam první studenty začnou připravovat na kariéru ve hrách již letos od září. S Pavlem máme na stránkách také rozhovor.

polyperfect

Další autory budeme postupně přidávat. Pro jistotu je sem nechci vypisovat pro případ, že by se jim nakonec nepodařilo jejich příspěvek dokončit, ale máte se na co těšit. Více než desítka dalších tvůrců přislíbila účast a jedná se jak o profesionální grafiky, tak o veterány české herní scény, kteří se podíleli na hrách jako Mafia, Vietcong a dalších.

Pokud jste autor, kterého jsem zatím neoslovil, ale chtěli byste se přidat, tak mi napište na michael@visiongame.cz

Akce zatím není naplno spuštěna a stále čekáme na vzorky z tiskáren, ale pokud máte o nějaký předmět již teď zájem, můžete mi napsat na michael@visiongame.cz a až se vše rozběhne a budeme dávat dohromady první várku objednávek, tak se připomenu.

 

 

 

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat