Velvetist Prototype – gameplay dojmy

Michael Petr – 15/05/2020

Dnes vyšla na Steamu hra Velvetist Prototype.

Jak název napovídá, jedná se o prototyp hry Velvetist: The City Of Machineguns. Hra cílí na fanoušky původní Mafie. Což by vám asi bylo jasné, i kdyby o tom její autoři nepsali a nemluvili při každé příležitosti. Všechno v téhle hře přímo křičí Mafia. Ať už je to na dnešní dobu nezvyklé umístění postavy přesně ve středu obrazovky, ovládání postav i aut, nebo konstrukce misí. Vlastně mise. V tomto Prototypu je totiž dostupná jen jedna příběhová mise. Navázat na ni pak můžete ve volné jízdě. Každopádně celý průběh této mise odkazuje na nějaký moment z první Mafie.

Včetně přejíždění celého města, nošení beden, přestřelky v restauraci jako vystřižené z mise „Dobrou Chuť“, nahánění nepřátel se zraněným parťákem v autě, až po závěrečnou přestřelku ve skladu.

Hru musíte brát trochu z rezervou, přece jen se v současném stavu jedná jen o Prototyp vytvořený dvěma lidmi. Takže se třeba stane, že auto, ze kterého vystoupíte, udělá salto, nebo si nějaké NPC sedne do vzduchu, ale potenciál do budoucna tu rozhodně je. Autoři očividně milují Mafii a mají ji odehranou horem spodem. Pokud jste jako oni a máte taky chuť zahrát si Mafii zasazenou do totalitního Československa, tak neváhejte. Je to zdarma.

Náš gameplay je níže.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články